Raporty: Nieruchomości mieszkaniowe w dużych miastach

FN 2014/01-03 (styczeń - marzec 2014)

WARSZAWA Jak wynika z najnowszych raportów, koszty zakupu mieszkania w Warszawie wzrosły. Średnia cena ofertowa wynosi już 7605 zł za metr kwadratowy. Najdroższe są niezmiennie kawalerki, zwłaszcza te zlokalizowane w ścisłym centrum miasta. Ceny takich śródmiejskich lokali osiągają nawet 12 tys. złotych za metr kwadratowy. Niskie są natomiast raty kredytów. W przypadku 60-metrowego mieszkania klienci płacą nawet 309 zł mniej niż rok temu.

Aktualna średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie, wspomniane 7605 zł, to o 110 zł więcej niż przed rokiem. Niewiele wskazuje na to, by kwota ta zmalała. Na rynku jest jednak bardzo dużo ofert. Duża liczba dostępnych nieruchomości sprawia, że nadal można dokonać zakupu po atrakcyjnej cenie. Najłatwiej znaleźć dobrą ofertę dużych, cztero- i pięciopokojowych mieszkań, których średnia cena kształtuje się na poziomie 7100 zł za m2. Są jednak także np. lokale z Wawra ze średnią ceną rzędu 4600 zł. Najdroższe są niezmiennie kawalerki.

W przypadku tych mieszkań kwota za metr kwadratowy wynosi średnio 8165 zł. W samym Śródmieściu oferty małych lokali są jeszcze wyższe i osiągają średnią cenę rzędu 12 tysięcy złotych.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: