Razem ku 100-leciu – jubileusz Hufca ZHP Radomsko

Bankowość

Promują patriotyzm, poszanowanie dla historii, wartości chrześcijańskie, pomoc, braterstwo, przyjaźń, zdrowy tryb życia. W takim duchu kształtują i wychowują kolejne pokolenia. Na ziemi radomszczańskiej - równo od 100 lat. W dniach 5-7 czerwca 2015 r. harcerze z Hufca Radomsko świętowali swój jubileusz.

Obchody dostojnej rocznicy ponad 600 radomszczańskich druhów rozpoczęło już w październiku, który był miesiącem sportu i zdrowia. Grudzień minął harcerzom pod znakiem nauki i patriotyzmu, styczeń – pomocy, luty – zabawy, marzec był miesiącem kreatywności, maj – miesiącem służby sobie i innym. Kulminacja bogatego kalendarza wydarzeń nastąpiła w pierwszy czerwcowy weekend.

Obchody zainaugurowano w piątek,  podczas otwarcia wystawy „100 lat harcerstwa na Ziemi Radomszczańskiej” w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Pierwszy dzień obchodów zakończyła plenerowa projekcja filmu „Czarne stopy” na terenie miasteczka harcerskiego, które powstało w samym centrum Radomska, na terenie Parku Solidarności. Na sobotę zaplanowano grę miejską i piknik integracyjny z atrakcjami dla najmłodszych w miasteczku, gdzie dokładnie o godzinie 16:00 uroczyście otwarto obóz harcerski „Rejs przez 100 lat” oraz wystawę „Tunel czasu”. Była to nie tylko okazja do promowania środowiska harcerskiego, ale i do wspomnień oraz spotkań po latach. No i oczywiście do dobrej muzycznej zabawy w harcerskim stylu.

Po przeglądzie piosenki harcerskiej, na plenerowej scenie wystąpiła gwiazda wieczoru, grupa [harcerze]n, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów skautowych w kraju. Sponsorem głównym koncertu był ESBANK Bank Spółdzielczy, który od wielu lat wspiera radomszczańskich druhów, doceniając ich pasję i poczucie społecznej misji.

Obchody jubileuszu zakończono w niedzielę 7 czerwca uroczystą mszą, pochodem ulicami miasta oraz apelem z udziałem gości. Zasłużeni druhowie odebrali odznaczenia oraz wyróżnienia. Do społeczności Hufca Radomsko popłynęły też życzenia kolejnych dostojnych jubileuszy – między innymi od wicemarszałek Elżbiety Radziszewskiej, prezydent Radomska Anny Milczanowskiej, przedstawicieli Zarządu Powiatu Radomszczańskiego oraz Komendanta Chorągwi Łódzkiej ZHP hm. Tomasza Ciepluchy.

ESBANK

 

Udostępnij artykuł: