Real Management S.A. buduje pierwsze w Polsce inteligentne osiedle

Finanse i gospodarka

Rezydencje Pałacowa będzie pierwszym w Polsce kompleksem domów jednorodzinnych zarządzanym przy pomocy urządzeń marki Apple. Inwestycja, realizowana w ramach partnerstwa joint venture przez Real Management S.A. i Grupę Capital Park, powstaje w Wilanowie. Termin realizacji pierwszego etapu projektu planowany jest na I kwartał 2013 roku.

Real Management S.A. i Grupa Capital Park, w ramach partnerstwa joint venture, realizują pierwsze w Polsce osiedle domów jednorodzinnych sterowane z poziomu tabletów, smartfonów i innych urządzeń marki Apple. W pierwszym etapie realizacji inwestycji, którego zakończenie planowane jest na I kwartał 2013 roku, do użytku oddane zostaną 24 z planowanych 48 luksusowych willi. Średnia powierzchnia każdego z domów wyniesie ponad 230 m², wraz z przyległymi do niego prywatnymi terenami zielonymi. Powierzchnia każdej z działek to około 500 m², w tym samego ogrodu 370 m². Wartość rynkowa inwestycji, w pierwszym i drugim etapie, oscyluje wokół 124 mln zł, a powierzchnia całkowita przekroczy 11 000 m². Rozpoczęcie drugiej fazy projektu planowane jest na początek 2013 roku, a jej zakończenie na pierwszą połowę 2014 roku.

Inteligentne osiedle będzie jedną z najbardziej ekskluzywnych, ale też najdroższych inwestycji na warszawskim rynku nieruchomości – ceny domów wahają się w przedziale 2,5-3 mln zł. Mimo wysokiej ceny zainteresowanie zakupem luksusowych willi miejskich jest duże i utrzymuje się na stałym poziomie – na ten moment wskaźnik sprzedaży wynosi 50%.

Rezydencje Pałacowa to druga inwestycja mieszkaniowa w portfolio Real Management S.A. po oddanym do użytku w czerwcu 2007 roku osiedlu Rezydencje Chojnów. W obu przypadkach działamy zarówno jako inwestor i deweloper, a dodatkowo odpowiadamy również za całościową administrację i zarządzanie nieruchomością – wyjaśnia Arkadiusz Płociński, Wiceprezes Zarządu, Real Management S.A. – Niewiele firm z branży budowlanej czy deweloperskiej oferuje tak szerokie i kompleksowe usługi.

Zarządzanie domem z poziomu aplikacji

Projekt inwestycji przewiduje 3 typy domów. Każdy z nich zostanie wyposażony w inteligentne rozwiązania tworzące rozbudowany system zarządzania automatyką budynku, którym będzie można sterować za pośrednictwem aplikacji dostępnej na wszystkich urządzeniach marki Apple. Aplikacja na iPhone’a czy iPada umożliwi kompleksowe sterowanie dowolnymi elementami wyposażenia domu m.in. oświetleniem, zasłonami oraz sprzętami AGD i RTV. Dodatkowo, system zapewnia zdalny monitoring pomieszczeń, informując na bieżąco o zdarzeniach mających miejsce w domu. Rezydencje przy ulicy Pałacowej to pierwsze domy, których system zdalnego zarządzania, stworzony przez firmę Intelyo, powstał we współpracy z autoryzowanym sprzedawcą Apple, firmą Hi-Ton

Projekt osiedla

Pod względem architektonicznym Rezydencje Pałacowa należą do najbardziej nowatorskich na rynku. Zastosowane przez projektantów osiedla rozwiązania łączą zabudowę jednorodzinną z cechami osiedla mieszkaniowego. Całość utrzymana jest w oszczędnej, lecz eleganckiej formie nawiązującej do rezydencji warszawskich okresu przedwojennego modernizmu. Projekt przedsięwzięcia przygotowała warszawska pracownia architektoniczna PRC Architekci, znana m.in. z projektu rewitalizacji historycznego zakładu Fabryki Norblina w centrum stolicy oraz spektakularnego projektu Eurocentrum – biurowców klasy A przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Za aranżację minimalistycznych wnętrz odpowiada z kolei studio Space.

Dogodna lokalizacja

Atutem inwestycji Rezydencje Pałacowa jest prestiżowa lokalizacja w zielonej części warszawskiego Wilanowa i ekskluzywnym sąsiedztwie historycznego zespołu parkowo-pałacowego – Parku Natolińskiego. Jednocześnie lokalizacja osiedla zapewnia szybką i łatwą komunikację z centrum Warszawy oraz pełen dostęp do infrastruktury miejskiej dzięki bliskości Miasteczka Wilanów czy Ursynowa. Rezydencje Pałacowa leżą w odległości 12 kilometrów od centrum Warszawy, 7 kilometrów od Konstancina-Jeziorna i 12 kilometrów od lotniska Okęcie.

Mieszkańcy Rezydencji Pałacowa będą mogli cieszyć się bliskością nowoczesnych szkół takich jak Międzynarodowa Szkoła Europejska czy American School of Warsaw w Konstancinie, a także prywatnych przedszkoli, m.in. Kid’s Academy, Leśna Polana czy Pomarańczowa Ciuchcia. Dodatkowo, osiedle gwarantuje dostęp do bogatego zaplecza rekreacyjnego i rozrywkowego – w jego pobliżu znajduje się m.in. Stajnia Wilanów dla miłośników jazdy konnej i Golf Parks Poland dla miłośników gry w golfa.

Klaudia Brejecka

Udostępnij artykuł: