Przewodniczący Rady Programowej Kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości”

FN 2016/10-12 (październik-grudzień 2016)

Szanowni Państwo! Oddajemy Państwu kolejny numer Kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości” w okoliczności dwóch ważnych wydarzeń – obchodów 25-lecia utworzenia Związku Banków Polskich, które odbędą się w grudniu 2016 r. oraz przygotowywanej przez rząd RP ustawy dotyczącej umożliwienia funkcjonowania w polskim porządku prawnym spółek rynku wynajmu nieruchomości, tzw. REIT, których akcje będą mogły być w obrocie na GPW. Przygotowywana ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2017 r. Zagadnienie to wydaje się być nadzwyczaj ważne, gdyż tego typu mechanizmy i instrumenty znajdują zastosowanie na świecie już od kilkudziesięciu lat.

fn.2016.10-12.49.foto.002

dr hab. Zbigniew Krysiak
Przewodniczący Rady Programowej
Kwartalnika „Finansowanie Nieruchomości”

Tak ważne wydarzenie dla rynku finansowania nieruchomości, jak wprowadzenie REIT, łącząc się symbolicznie z obchodami 25-lecia ZBP, może być dobrym prognostykiem dla polskiego rynku finansowania nieruchomości, który na przestrzeni ostatnich 25 lat nie doczekał się wielu ważnych rozwiązań stosowanych w innych krajach na świecie.

[...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI