Rekomendacje na kryzysk: czerwiec 2011

NBS 2011/06

DOBRY ADRES: CATALYST Bank Spółdzielczy w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Płońsku i Bank Spółdzielczy w Skierniewicach uplasowały swoje obligacje na rynku papierów dłużnych Catalyst. Za pośrednictwem DM Banku BPS weszły na giełdowy parkiet 10-letnie papiery BS w Limanowej (10 mln zł, WIBOR 6M plus marża 3,2 pkt. proc.), 10-letnie BS w Płońsku (7 mln zł, WIBOR 6M plus marża od 3,0 do 3,5 pkt. proc.) i 7-letnie BS w Skierniewicach (8 mln zł, WIBOR 6M plus marża 3,5 pkt. proc.).

DOBRY ADRES: CATALYST Bank Spółdzielczy w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Płońsku i Bank Spółdzielczy w Skierniewicach uplasowały swoje obligacje na rynku papierów dłużnych Catalyst. Za pośrednictwem DM Banku BPS weszły na giełdowy parkiet 10-letnie papiery BS w Limanowej (10 mln zł, WIBOR 6M plus marża 3,2 pkt. proc.), 10-letnie BS w Płońsku (7 mln zł, WIBOR 6M plus marża od 3,0 do 3,5 pkt. proc.) i 7-letnie BS w Skierniewicach (8 mln zł, WIBOR 6M plus marża 3,5 pkt. proc.).

Adam Dudek,
prezes BS w Limanowej:

Jesteśmy dumni, że bank znalazł się w czołówce tych, które uplasowały swoje walory na Catalyst. Celem emisji jest zwiększenie funduszy własnych i pokrycie mogących pojawić się w przyszłości, a dziś niezidentyfikowanych ryzyk bankowych.

Teresa Kudlicka,
prezes BS w Płońsku:

Dla banku dysponującego nadwyżką depozytów emisja obligacji i możliwość zaliczenia jej do funduszy uzupełniających to przede wszystkim źródło zwiększenia akcji kredytowej, przy zachowaniu bezpiecznego poziomu adekwatności kapitałowej. To także stabilny długoterminowy kapitał na finansowanie działalności inwestycyjnej z obszaru MSP.

 

Władysław Klażyński,
prezes BS w Skierniewicach:

Nasz bank jest nowoczesną, prężnie działającą instytucją finansową o ponad 110-letniej tradycji. Działamy poprzez 31 placówek w całym kraju, przede wszystkim na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego. Emisja obligacji to ważny krok w kierunku dalszego dynamicznego rozwoju banku.

BANK I GMINA – PARTNERZY DLA PIENIĘDZY

Bank Spółdzielczy w Skórczu zdobył nagrodę w konkursie Laury Gospodarności „za najbardziej efektywną współpracę z samorządem lokalnym”. Nagrody główne spośród 41 nominacji przyznano gminom: Stare Miasto, Recz i Narewka. W kategorii „Inspirujący projekt roku” nagrodzono (kwotą 25 tys. zł): inicjatywę „Paczka od Rolnika”, zgłoszoną przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała oraz inicjatywę „Miejsca z Duszą” – projektu LGD „Wysoczyzna Elbląska”. Laur honorowy otrzymała LGD „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”.

Kapituła organizatora konkursu – Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z udziałem partnerów m.in. Gospodarczego Banku Wielkopolski S.A. w Poznaniu wyróżniła ponadto: BS we Wschowej, BS w Ustce, BS w Świdwinie, BS w Darłowie, BS w Choszcznie, BS w Skierniewicach, BS „Mazowsze” w Płocku, BS w Łopusznie O/Piekoszów, BS w Koronowie. Samorządy nominowały 56 banków spółdzielczych.

Więcej na stronie www.laurgospodarnosci.pl

W imieniu kapituły konkursu statuetkę „Laur Gospodarności” dla Sławomira Flissikowskiego, prezesa BS w Skórczu, przekazał Ryszard Lorek, wiceprezes GBW S.A.

Podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim nagrodzono zwycięzców 2. edycji konkursu „Laur Gospodarności”, do którego przystąpiło 165 gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.

PACZKA DLA ROLNIKA

…projekt zaangażowania rolników z małych, ekologicznych, rodzinnych gospodarstw rolnych w produkcję ekologicznej żywności i jej bezpośrednią sprzedaż konsumentom. Dzięki takiej dystrybucji rolnik uzyskuje wyższą cenę, zaś konsument świeży produkt wiadomego pochodzenia. Projekt jest realizowany przez nowo powstałą grupę producencką. W planach jest powstanie partnerstwa pomiędzy grupą konsumentów a grupą rolników, w ramach którego będą oni wspólnie decydować o technologii produkcji, asortymencie, terminach i częstotliwości dostaw, cenie produktów oraz ich ilości.

MIEJSCA Z DUSZĄ

…partnerstwo 10 niezwykłych miejscowości z okolic Zalewu Wiślanego, Wysoczyzny Elbląskiej i Kanału Elbląskiego, do którego należą: Aniołowo „Wioska Aniołów”, Pogrodzie „Wioska Dzieci”, Cesarskie Kadyny, Suchacz „Wioska Kaperska”, Kamionek Wielki „Wioska Ryb i Szuwarów”, Łęcze „Wioska Wiatru i Podcieni”, Jędrychowo „Wioska Jak u Babci”, Wielkie Wierzno „Wioska Rodzinna”, Narusa „Osada Pod Kapeluszem” oraz jedyne w tym gronie miasteczko Frombork „Gród Kopernika”. Celem jest stworzenie nowego „produktu turystycznego”. Anielskie ruchańce, pieczone „bociany na słodko”, podhujaszcze pierogi czy jaszczury na kiju to tylko niektóre z potraw czekających na smakoszy. Podróżnicy mogą wcielić się w poszukiwaczy kaperskiego skarbu lub przenieść do czasów z dziecięcych lat. W ramach już podjętych działań uruchomiono stronę ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: