Rekordowa transakcja na Złotej 44. Sprzedano apartament za blisko 11 mln zł

Bez krawata

Anonimowy klient kupił ponad 240-metrowy apartament na jednym z najwyższych pięter Złotej 44 w Warszawie za blisko 11 mln zł, poinformowali inwestorzy.

Apartament na Złotej 44
Fot. Materiały prasowe

Anonimowy klient kupił ponad 240-metrowy apartament na jednym z najwyższych pięter Złotej 44 w Warszawie za blisko 11 mln zł, poinformowali inwestorzy.

Anonimowy klient kupił ponad 240-metrowy apartament na Złotej 44 w Warszawie za blisko 11 mln zł #Złota44 #Zlota44 #apartamenty

- Szczegóły transakcji, jak na przykład położenie apartamentu i jego dokładna cena, są objęte tajemnicą. Wartość inwestycji szacowana jest jednak na blisko 11 mln zł, a cena metra apartamentu na około 46 tys zł. W transakcji pośredniczyła agencja Skyline Real Estate - czytamy w komunikacie.Średnio za luksusowo wyposażony apartament w wieży wybudowanej przez BBI Development i Amstar trzeba było zapłacić w 2017 roku 30 tys. zł za m2.

Coraz większe zainteresowanie luksusowymi apartamentami

- Zainteresowanie luksusowymi apartamentami w Złotej 44 jest coraz większe. Oceniamy, że 2018 rok także będzie szczególny pod względem sprzedaży apartamentów. Przewidujemy finalizację rekordowej liczby umów z indywidualnymi nabywcami - powiedział wiceprezes BBI Development SA, odpowiedzialny za sprzedaż apartamentów w Złotej 44, Rafał Szczepański, cytowany w komunikacie.Dodał, że największą grupę kupujących apartamenty w Złotej 44 stanowią Polacy - głównie przedsiębiorcy, którzy przez ostatnie dwie dekady pracowali na sukces ekonomiczny.

W Polsce przybywa bogaczy?

Christopher Zeuner, Head of Europe w funduszu Amstar, zwraca uwagę, że w Polsce przybywa dobrze sytuowanych osób.- Z badań KPMG wynika, że liczba dobrze zarabiających Polaków wyniosła w 2017 roku już 1,1 miliona osób i rośnie. Tym samym przybywa chętnych na dobra luksusowe, a takie są właśnie apartamenty w Złotej 44. Poza tym preferowaną formą lokowania kapitału przez bogatych Polaków jest inwestowanie w rynek nieruchomości. 76% z nich - jak podaje KPMG - posiada drugie mieszkanie lub dom - powiedział Zeuner, cytowany w komunikacie.Złota 44 to luksusowy apartamentowiec w stolicy, oferujący 287 apartamentów na 52 piętrach. Inwestorami Złotej 44 są BBI Development i amerykański fundusz Amstar.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: