Rekordowe obroty Kantoru Walutowego Alior Banku

Bankowość

Miesiące wakacyjne okazały się rekordowe pod względem zainteresowania nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie wymiany walut oferowanymi przez internetowy Kantor Walutowy Alior Banku. Tylko w okresie od czerwca do sierpnia klienci zrealizowali za pośrednictwem Kantoru łącznie blisko 700 tys. operacji, logując się ze 177 krajów świata.

Miesiące wakacyjne okazały się rekordowe pod względem zainteresowania nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie wymiany walut oferowanymi przez internetowy Kantor Walutowy Alior Banku. Tylko w okresie od czerwca do sierpnia klienci zrealizowali za pośrednictwem Kantoru łącznie blisko 700 tys. operacji, logując się ze 177 krajów świata.

Podczas zagranicznych podróży Polacy coraz chętniej sięgają po alternatywne, w porównaniu do tradycyjnych kantorów, sposoby wymiany walut. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom internetowy Kantor Walutowy Alior Banku umożliwia zakup i sprzedaż walut przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na świecie.

Atrakcyjna oferta oraz wygoda i bezpieczeństwo realizowanych transakcji sprawiły, że w ciągu miesięcy wakacyjnych - od czerwca do sierpnia 2015 r. - do Kantoru Walutowego Alior Banku zarejestrowało się blisko 14 tys. nowych klientów. W tym samym czasie za pośrednictwem Kantoru zrealizowano ponad 360 tys. transakcji (wzrost o 50 tys. w porównaniu z I kw. 2015 r.). Zanotowano też rekordowe obroty dzienne na poziomie ponad 80 mln zł.

Wzrost zainteresowania Kantorem Walutowym Alior Banku stanowi niezaprzeczalny dowód atrakcyjności oferowanych przez nas rozwiązań. Możliwości uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji, dostęp do ich wygodnej realizacji, w tym również za pośrednictwem aplikacji mobilnej, a także gwarancja ich bezpieczeństwa to tylko część zalet, które wyróżniają nas na tle konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku - mówi Tomasz Dośpiał, dyrektor Zespołu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku. Naszym celem  jest rozwijanie kolejnych innowacyjnych usług i dynamiczne zwiększanie udziałów w rynku wymiany walut - dodaje.

Szczególnym zainteresowaniem wśród klientów Kantoru Walutowego cieszą się karty debetowe wydawane bezpłatnie do rachunków w EUR, USD i GBP. Wyposażone w technologię MasterCard® PayPassTM, umożliwiają dokonywanie zakupów w Internecie, płatności zbliżeniowe w zagranicznych sklepach oraz wypłaty gotówki w zagranicznych bankomatach bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Tylko w trakcie ostatnich wakacji klienci zamówili 8,5 tys. kart, w sumie Bank wydał ich już ponad 43 tys.

W okresie od czerwca do sierpnia br. klienci Kantoru Walutowego Alior Banku płacili kartami walutowymi łącznie ponad 121 tys. razy w aż 124 krajach. Wśród krajów, w których zrealizowano najwięcej transakcji znalazły się Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy i Hiszpania.

Klienci chętnie korzystali również z możliwości wypłaty gotówki z bankomatów dokonując blisko 23 tys. tego typu transakcji. Spośród 111 krajów, w których wypłacano pieniądze za pośrednictwem kart walutowych, najwięcej operacji zrealizowano w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Hiszpanii.

Internetowy Kantor Walutowy jest pierwszym w Polsce bankowym kantorem online. Platforma umożliwia klientom wymianę 14 walut w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca, oferując konkurencyjne kursy, możliwość automatycznego zawierania transakcji, dokonywania darmowych przelewów oraz korzystania z bezpłatnych kart w najpopularniejszych walutach  Od momentu uruchomienia w 2012 r. z usług Kantoru Walutowego skorzystało już ponad 150 tys. klientów, którzy za pośrednictwem platformy wykonali ponad 2,6 miliona transakcji wymiany walut.

Źródło: Alior Bank

Udostępnij artykuł: