Rekordowe wyniki finansowe SPC Group S.A. – raport za III kwartał 2012 r.

Finanse i gospodarka

SPC Group S.A. - spółka z branży towarów luksusowych - opublikowała dane finansowe za III kwartał 2012 r., który okazał się historycznie najlepszym od początku działalności firmy. Firma osiągnęła w tym okresie m.in. przychody netto ze sprzedaży w wysokości 6,9 mln zł oraz zysk netto na poziomie 0,45 mln zł.

SPC Group S.A. (dawniej Super Premium Cars S.A.) z każdym kwartałem od początku swojej działalności, czyli od 2010 r., odnotowuje stały wzrost wyników finansowych. W III kwartale 2012 r. przychód netto ze sprzedaży wyniósł 6,9 mln zł, co stanowi dwukrotny wzrost przychodów w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Zysk netto wyniósł 0,45 mln zł, który przewyższył wyniki z poprzedniego roku o ponad 250% w porównaniu do 0,13 mln zł w 2011 r.

SPC Group S.A obecnie koncentruje się na budowie sześciu marek dóbr luksusowych: Super Premium Cars, Super Premium Club, Premium Yacht, Pako Automotive Fashion House, Platinum FLY, Premium Motorsport Poland.

„Opublikowany raport pokazuje, że dane finansowe SPC Group S.A. z kwartału na kwartał są coraz wyższe” – mówi Bartłomiej Łukasz Kobyłecki, Prezes Zarządu SPC Group S.A.

Na rekordowe wyniki wpłynęły zawarte przez Spółkę znaczące transakcje w III kwartale 2012 roku. Spółka dokonała w tym okresie m.in. sprzedaży kliku luksusowych pojazdów. Ponadto w związku z dynamicznym rozwojem jednej z marek SPC Group S.A. – Super Premium Cars (sprzedaż samochodów luksusowych), na początku października został otwarty kolejny salon samochodów luksusowych. W Sopocie – w jednym z najbardziej ekskluzywnych nadmorskich kurortów w Polsce – można kupić oraz wynająć luksusowe i sportowe samochody takie jak: Rolls Royce Phantom, Bentley Continental Speed, Porsche 911 Turbo czy Ferrari California. Strategiczne położenie Sopotu może wpłynąć na zwiększenie możliwości sprzedażowych Spółki, zarówno wśród klientów polskich, jak i zagranicznych oraz wzmocnić pozycję lidera na rynku dóbr luksusowych.

„Liczymy, że dokonane w III kwartale inwestycje, m.in. otwarcie nowego salonu samochodów luksusowych w Sopocie, przełożą się na osiągnięcie jeszcze wyższych przychodów w 2012 r. oraz wpłyną na umocnienie naszej pozycji” – podsumowuje Bartłomiej Łukasz Kobyłecki, Prezes Zarządu SPC Group S.A.

Podjęte działania w III kwartale 2012 r. wpływają na poszerzenie wachlarza usług towarów luksusowych SPC Group S.A., która oferuje szeroką gamę ekskluzywnych środków transportu (m.in. samochodów, samolotów, jachtów, helikopterów), z uwzględnieniem potrzeb klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Udostępnij artykuł: