Rekordowo przybywa wolnych biur: podaż wynosi już 235 mln mkw.

Nieruchomości / Rynek

Coraz więcej pustych biur. Od początku kwietnia przybyło w sumie 100 tys. mkw. – wynika z danych firmy REDD, aktualizowanych 24/7.

biuro nieruchomości
Fot. stock.adobe.com/Wolf

Coraz więcej pustych biur. Od początku kwietnia przybyło w sumie 100 tys. mkw. – wynika z danych firmy REDD, aktualizowanych 24/7.

#PiotrSmagała: Na tym tle korzystniej wygląda warszawski rynek, na którym nie obserwujemy zwolnień powierzchni biurowej, które nie zostałyby zaabsorbowane przez popyt #Nieruchomości #Biura #Koronawirus #PodażBiur @tdjestate

Jest to najwyższy wynik w ostatnich miesiącach. Rekordowo długo biura pozostają także puste – średnio aż 224 dni.

Granica 100 tys. mkw. już została przebita

Postępujący od początku kwietnia przyrost wolnej powierzchni do wynajęcia z końcem zeszłego tygodnia przebił granicę 100 tys. mkw., które zasiliły stronę podażową w tym miesiącu.

Aktualne zasoby wolnej powierzchni w całym kraju wynoszą ponad 235 mln mkw. i jest to najwyższy wynik w ostatnich miesiącach.

– Na tym tle korzystniej wygląda warszawski rynek, na którym nie obserwujemy zwolnień powierzchni biurowej, które nie zostałyby zaabsorbowane przez popyt.

Aktualne zasoby wolnej powierzchni biurowej w Warszawie od początku kwietnia nieprzerwanie poruszają się w przedziale 1 01 — 1 02 mln mkw.  – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.


Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>


REDD Index

Biura stoją puste coraz dłużej. Jak pokazuje REDD Index – wskaźnik pokazujący jak długo powierzchnie dostępne do wynajęcia pozostają puste - biura stoją puste średnio przez 224 dni.

To wzrost o 33 dni w porównaniu z początkiem marca.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Najdłużej powierzchnie biurowe wynajmują się w Warszawie. Tutaj moduły do wynajęcia pozostają puste średnio przez 248 dni, to wzrost od początku marca o 46 dni.

REDD Index to średnia czasu potrzebnego na wynajęcie powierzchni biurowej liczona na podstawie ostatnich 90 dni dla każdego dnia miesiąca

Tygodniowe dane REDD

W zeszłym tygodniu wynajęto 39 modułów biurowych.

Na rynek wprowadzono 154 nowe biura do wynajęcia.

Właściciele dodali aktualne informacje o dostępności 917 modułów.

REDD Real Estate Digital Data jest największą bazą danych monitorująca cały rynek biurowy w Polsce.

Udostępnij artykuł: