Rekordowy kwartał w bankowości internetowej

Polecamy

Z danych Związku Banków Polskich wynika, że już ponad 30 mln Polaków ma umowę na bankowość elektroniczną

ZBP zaprezentował dziś pierwszą część cyklicznego raportu o rachunkach internetowych Netb@nk. Wynika z niego, że w III kw. br. umowę na dostęp do konta przez sieć miało już 30,3 mln naszych rodaków. To wzrost o ponad 8 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i aż o 24 proc. w stosunku rocznym.

Rośnie również liczba klientów korzystających aktywnie z tego rozwiązania. Na koniec września było ich 14,6 mln. To wzrost w stosunku do czerwca o 4 proc. i o 16 proc. w stosunku do września przed rokiem.

ZBP donosi również, że co miesiąc przez internet przeciętny klient banku wykonuje pięć przelewów oraz cztery transakcje kartą płatniczą. Średnia wartość rozliczeń dokonywanych przez rachunek drogą elektroniczną to 5,8 tys. zł.

Z Netb@nku wynika też, że dostęp do konta przez internet ma 2,2 mln małych i średnich firm. Aktywnie korzysta z niego 1,3 mln przedsiębiorstw z segmentu MSP. Zwykle raport Netb@nk zawiera także informację o sytuacji na rynku kart. Tym razem jednak zostanie o nią uzupełniony za kilka dni – niezbędnych danych nie przesłał jeszcze Narodowy Bank Polski.

Źródło: www.cashless.pl

Udostępnij artykuł: