Rekrutacja: Doradztwo personalne dla bankowości

BANK 2011/07- 08

Banki i instytucje finansowe mają w swoich strukturach organizacyjnych wyspecjalizowane jednostki organizacyjne zajmujące się zarządzaniem zasobami ludzkimi. To zrozumiałe, że stawia się na jakość zatrudnionej kadry, bo ona przesądza o sukcesie. Stąd dba się o szkolenia i rozwój kompetencji pracowników na różnych stanowiskach. Warto zatem postawić pytanie, jakich pracowników poszukują dziś instytucje finansowe działające na naszym rynku.

Wiktor Grabarek

Jak wynika z obserwacji firm headhunterskich, czy też tych prowadzących szkolenia dla pracowników banków, większość z nich choć zmienia miejsce zatrudnienia, to nadal pozostaje w branży i często ma za sobą 10-15 lat doświadczenia na podobnych stanowiskach. Według Jacka Walkiewicza, psychologa, mówcy, trenera i mentora, który od wielu lat prowadzi szkolenia dla pracowników dużych korporacji, w tym z sektora finansowego, znaczny procent uczestników szkoleń brało już wcześniej udział w podobnych. Jak się okazuje, osoby z działów sprzedażowych banków mają za sobą wiele specjalistycznych szkoleń z zakresu sprzedaży. Znają różnorodne jej techniki i posiadają już takie umiejętności, jak radzenie sobie z trudnym klientem czy panowanie nad stresem. Takie szkolenia, choć nadal potrzebne, to już dziś za mało.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: