Remigiusz Kopoczek powołany na stanowisko dyrektora NCBR

Kadry

Remigiusz Kopoczek w wyniku konkursu został powołany przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - NCBiR - Logo
Logo Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Źródło: NCBR

Remigiusz Kopoczek w wyniku konkursu został powołany przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Kadencja dyrektora NCBR trwa cztery lata.

Przez ostatnie pięć miesięcy Remigiusz Kopoczek pełnił obowiązki dyrektora instytucji. Zastąpił on na stanowisku dr inż. Wojciecha Kamienieckiego, który 17 lutego br. złożył rezygnację ze stanowiska. Zgodnie z ustawą o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju pozycja została obsadzona w drodze konkursu przeprowadzonego przez ministra właściwego do spraw nauki, podano.

Czytaj także: Remigiusz Kopoczek p.o. dyrektora NCBR >>>

"Nowe technologie cały czas się zmieniają, świat pędzi do przodu. Przyjazna dla środowiska energetyka, technologie kosmiczne czy cyberbezpieczeństwo - potrzeby tych oraz wielu innych branż muszą zostać przez Centrum właściwie zaadresowane, by rodzime przedsiębiorstwa dotrzymały kroku zagranicznym konkurentom" - powiedział Remigiusz Kopoczek, cytowany w komunikacie. 

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Remigiusz Kopoczek jest od lat związany ze środowiskiem naukowym. Doktoryzował się na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2020 r. jest członkiem Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ostatnich latach sprawował stanowisko prezesa zarządu pierwszego akceleratora gier wideo ARP Games. Przed objęciem funkcji p.o. dyrektora NCBR był prezesem zarządu jednej z największej konferencji gospodarczej w Polsce - Kongres 590.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: