Remont mieszkania – jak często decydują się na niego Polacy?

Raporty

Wyniki badania Mój Dom przeprowadzonego przez Westwing Home & Living pokazują, że Polacy decyzję o gruntownym remoncie mieszkania podejmują raz na 5-10 lat. Zdecydowanie częściej  decydujemy się na drobne zmiany we wnętrzu, jak wymiana mebli czy zakup nowych dodatków.

Westwing Home & Living przeprowadził badanie, w którym zapytał Polaków, jak często decydują się na wprowadzanie zmian w swoim mieszkaniu. Wyniki sondażu pokazały, że gruntowny remont przeprowadzamy rzadko, najczęściej raz na 5-10 lat – na tę odpowiedź wskazało 39% ankietowanych. Co ósmy Polak decyzję o generalnych zmianach w mieszkaniu podejmuje raz na 3-5 lat, podobny odsetek rodaków czyni to jednak znacznie rzadziej – raz na 10-15 lat.

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living łatwiej przychodzą nam decyzje o odświeżeniu mieszkania. By odmienić bądź odmłodzić wnętrze wystarczy pomalować ściany – na taki ruch ponad połowa Polaków (52%) decyduje się częściej niż raz na 3 lata. Trzech na dziesięciu ankietowanych przynajmniej raz na 5 lat podejmuje decyzję o wymianie dużych mebli. Chcąc dokonać zmian w mieszkaniu, najczęściej jednak wprowadzamy do nich nowe dodatki – ponad połowa rodaków czyni to częściej niż raz w roku (58%).

 150224.remont.600x

Źródło: Westwing Home & Living

Udostępnij artykuł: