Revolut Bank dostępny dla wszystkich klientów w Polsce

Z rynku

Revolut umożliwił wszystkim polskim klientom lokowanie środków w europejskim banku Revolut Bank z siedzibą na Litwie, gdzie podlegają ochronie litewskiego rządowego systemu ubezpieczeń inwestycji i depozytów.

Virgilijus Mirkes
Virgilijus Mirkes Fot. Revolut

Revolut umożliwił wszystkim polskim klientom lokowanie środków w europejskim banku Revolut Bank z siedzibą na Litwie, gdzie podlegają ochronie litewskiego rządowego systemu ubezpieczeń inwestycji i depozytów.

Klienci Revolut Bank mogą deponować swoje wynagrodzenie na kontach bankowych zabezpieczonych przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Jak? Poprzez upgrade konta i przeniesienie w kilka minut środków z podmiotu działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego (Revolut Payments) do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank).

Revolut planuje jeszcze w grudniu tego roku, rozszerzyć ofertę o produkty kredytowe. Klienci mogą zatem zrobić upgrade do konta Revolut Bank, które obejmuje depozyty ochroną i otworzy dostęp do produktów kredytowych, lub korzystać z Revolut bez zmian, na dotychczasowych zasadach.

Revolut z europejską licencję bankową

Revolut otrzymał europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) pod koniec 2018 roku. Od tego czasu firma pracowała nad stworzeniem od podstaw nowego europejskiego banku. W czerwcu 2019 roku nominację na prezesa Revolut Bank otrzymał Virgilijus Mirkės, bankier z 25 letnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach bankowych, takich jak SEB Bank i Scotiabank. Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, na którym Revolut Bank zaoferował swoje usługi.

Czytaj także: Revolut umożliwia klientom w Polsce uruchomienie konta w swoim banku, wkrótce w ofercie też kredyty >>>

“Revolut jest marką bliską polskim klientom. Rozwiązujemy realne codzienne problemy klientów i pomagamy im zarządzać finansami" - powiedział Virgilijus Mirkės, CEO w Revolut Bank.

To kolejny krok w naszej misji stworzenia najbardziej przyjaznego klientom banku w Europie.

Revolut wszedł oficjalnie do Polski wiosną 2018 roku. Od tego czasu pozyskał w Polsce ponad 1 milion klientów. W pierwszej połowie 2020 roku Revolut otrzymał 580 milionów dolarów w rundzie finansowania serii D, którą zdominowały amerykańskie fundusze z Doliny Krzemowej, takie jak TSG Consumer, TCV i Ribbit Capital. Revolut planuje przeznaczyć te środki, w dużej mierze, na rozwój bankowości detalicznej w Europie.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: