Revolut Bank udostępnia w Polsce kredyty i karty kredytowe

Z rynku

Revolut wprowadza na polski rynek ofertę depozytowo-kredytową banku Revolut Bank. Klienci Revolut Bank mogą zgłaszać swoje zainteresowanie kredytem lub kartą kredytową bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Kredyty w Revolut Bank
Fot. Revolut

Revolut wprowadza na polski rynek ofertę depozytowo-kredytową banku Revolut Bank. Klienci Revolut Bank mogą zgłaszać swoje zainteresowanie kredytem lub kartą kredytową bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Aby aplikować o kredyt konsumencki do kwoty 20 000 zł wystarczy kilka kliknięć. Cały proces od przesłania aplikacji do otrzymania pieniędzy na konto zajmuje parę minut. W aplikacji klienci będą mogli spłacić część lub całość pożyczonej kwoty, a także sprawdzić w dowolnej chwili stan spłaty kredytu.

Poza kredytem konsumenckim, Revolut Bank zaprasza polskich klientów do aplikowania o kartę kredytową. Limit kredytowy w karcie wynosi obecnie do 20 tysięcy złotych - z możliwością podwyższenia w przyszłości. Za zakupy kartą kredytową Revolut Bank odsetki nie będą naliczane aż do ostatniego dnia kolejnego miesiąca - do 62 dni od daty transakcji - co stanowi jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych na polskim rynku.

Pożyczanie pieniędzy powinno być przejrzyste i proste.

"Tak jak w przypadku innych usług Revolut, w pierwszej kolejności myślimy o potrzebach klienta, a następnie staramy się dostarczyć mu zupełnie nowe wrażenia użytkowe w zakresie finansów osobistych” - powiedział Virgilijus Mirkes, CEO w Revolut Bank.

Czytaj także: Revolut Bank dostępny dla wszystkich klientów w Polsce >>>

By zacząć korzystać z produktów kredytowych, klienci Revolut Bank muszą pobrać najnowszą wersję aplikacji Revolut. Obecnie trwa pilotaż, w trakcie którego Revolut przyzna kredyty i karty kredytowe ograniczonej grupie klientów. Pozostali klienci mogą zgłosić swoje zainteresowanie usługą klikając baner w aplikacji i otrzymać powiadomienie gdy tylko pojawi się możliwość aplikowania o kredyt. 

Po pierwsze karta kredytowa

  • karta kredytowa dostępna w kilka kliknięć
  • limit do 20 000 zł (możliwość jego zwiększenia w przyszłości)
  • jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych na rynku - do 62 dni od daty transakcji
  • te same atrakcyjne kursy walut jak w karcie debetowej
  • ten sam user experience, z którego znana jest aplikacja i który wyróżnia ją nawet na tak nowoczesnym rynku, jakim jest rynek polski

Po drugie kredyt gotówkowy

  • kredyt gotówkowy do 20 000 zł (możliwość zwiększenia w przyszłości)
  • okres spłaty do 60 miesięcy
  • jeden z najkrótszych procesów kredytowych na rynku (liczba kliknięć)
  • decyzja w procesie online
  • dodatkowe środki dostępne natychmiast po wydaniu decyzji w sprawie przyznania kredytu, możliwość wnioskowania  z dowolnego miejsca na świecie

Po trzecie konta depozytowe

W październiku Revolut zaprosił swoich pierwszych polskich klientów do upgrade'u konta i przeniesienia środków do europejskiego banku, Revolut Bank. Po udanych testach na Litwie, Polska stała się pierwszym zagranicznym rynkiem na świecie, gdzie klienci mogą korzystać z usług Revolut Bank i bankowych kont depozytowych objętych gwarancją przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów.

Jak zrobić upgrade?

Proces jest stopniowy. Klienci, którzy mają aktualną wersję aplikacji i otrzymają zaproszenie, będą mogli zrobić upgrade swojego konta i w kilka minut przenieść środki z podmiotu działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego, Revolut Payments, do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank). W tym momencie mogą już korzystać z konta depozytowego. W kolejnym kroku, mogą w aplikacji zgłosić zainteresowanie ofertą kredytową. Revolut będzie kontaktował się indywidualnie z klientami i informował ich o ofercie.  

Revolut Bank

Revolut otrzymał swoją europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) pod koniec 2018 roku. Od tego czasu firma pracowała nad stworzeniem od podstaw nowego europejskiego banku. W czerwcu 2019 roku nominację na prezesa Revolut Bank otrzymał Virgilijus Mirkės, bankier z 25 letnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach bankowych, takich jak SEB Bank i Scotiabank. Polska jest pierwszym zagranicznym rynkiem, na którym Revolut Bank zaoferował swoje usługi.

“Revolut rozwiązuje realne codzienne problemy naszych klientów, pomagamy im zarządzać finansami, oferujemy innowacyjne produkty finansowe” - powiedział Virgilijus Mirkės, CEO w Revolut Bank.

Wprowadzenie na rynek oferty kredytowej to kolejny krok w naszej misji stworzenia najbardziej przyjaznego klientom banku w Europie.

Revolut wszedł oficjalnie do Polski wiosną 2018 roku. Od tego czasu pozyskał w Polsce ponad 1 milion klientów. W pierwszej połowie 2020 roku Revolut otrzymał 580 milionów dolarów w rundzie finansowania serii D, którą zdominowały amerykańskie fundusze z Doliny Krzemowej, takie jak TSG Consumer, TCV i Ribbit Capital. Revolut planuje w dużej mierze przeznaczyć te środki na rozwój bankowości detalicznej w Europie.

W oferowaniu produktów kredytowych i ocenie wiarygodności kredytowej Revolut wspiera w Polsce firma Kontomatik. 

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: