Revolut Business uruchamia usługi akceptacji płatności, konkurencja dla PayU, eService i Przelewy24?

Bezgotówkowo / Z rynku

Revolut Business udostępnił usługi akceptacji płatności swoim klientom biznesowym w 13 krajach Europy - mogą oni przyjmować teraz płatności kartowe online bezpośrednio na swoje konto. Usługa akceptacji płatności będzie elementem “pakietu startowego” Revolut Business dla firm planujących rozwijać swój biznes online.

Bramki płatnicze Revolut
Fot. Revolut

Revolut Business udostępnił usługi akceptacji płatności swoim klientom biznesowym w 13 krajach Europy - mogą oni przyjmować teraz płatności kartowe online bezpośrednio na swoje konto. Usługa akceptacji płatności będzie elementem “pakietu startowego” Revolut Business dla firm planujących rozwijać swój biznes online.

Klienci biznesowi skorzystają z atrakcyjnych kursów i niskich opłat, 1,3% dla kart z Europy (EEA, UK) i 2,8% dla pozostałych kart. W płatnych planach Revolut Business pojawi się comiesięczny limit darmowych akceptacji płatności kartowych dla kart z Europy, bez dodatkowych kosztów. Wejście Revolut na rynek akceptacji płatności pozycjonuje firmę w bezpośredniej konkurencji do globalnych graczy takich jak Stripe i Adyen. 

Revolut Business pomaga przedsiębiorcom efektywniej zarządzać biznesem, a od teraz także przyjmować płatności kartami, dzięki prostej w instalacji gotowej bramce płatniczej lub dopasowywanym do własnych potrzeb - dzięki widgetom i API dla firm - rozwiązaniom płatniczym.

Firmy mogą przyjmować płatności od każdego

Co istotne, firmy mogą przyjmować płatności od każdego, z dowolnego miejsca na ziemi, bez konieczności posiadania strony lub sklepu internetowego, za pomocą prostych, szybkich i bezpiecznych linków do płatności, które mogą być udostępniane klientom firmy.

Czytaj także: Revolut: z aplikacji skorzystasz już nie tylko na telefonie, ale i komputerze >>>

Nowe usługi pomogą firmom zarządzać wszystkimi sprawami finansowymi w jednym miejscu, bez potrzeby przełączania się i uzgadniania płatności pomiędzy platformami akceptacyjnymi i bankowymi. Przedsiębiorcy i menedżerowie mogą wykorzystać ten czas na to, co naprawdę ważne - na budowanie biznesu. Klienci posiadający konto Revolut Business skorzystają z dostępności środków z płatności na drugi dzień, co przyspieszy dostęp do gotówki i usprawni przepływy finansowe w firmach (cashflow).

Płatności w 14 walutach

Klienci Revolut Business, którzy planują rozwinąć sprzedaż na nowe rynki zagraniczne nie muszą martwić się też o wysoki koszt przewalutowań. Firmy mogą zaoszczędzić na kursach, przyjmując płatności w 14 walutach (EUR, GBP, USD, CAD, CHF, JPY, AUD, HKD, SEK, DKK, NOK, NZD, PLN, ZAR). Środki pochodzące z płatności mogą być przechowywane w walucie transakcji lub wymienione na inną walutę po kursie międzybankowym.

Płatności i przepływy pieniężne to krwiobieg każdego biznesu, dlatego zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które spełnia nie tylko potrzeby w zakresie kont firmowych, ale także akceptacji płatności kartowych.

- powiedział Nik Storoński, CEO i współzałożycielw Revolut.

“Firmy w Europie wiedzą dziś lepiej niż kiedykolwiek jak istotna dla ich sukcesu jest obecność na platformach online i mobile. Dlatego udostępniamy nowy, szybki i bezpieczny sposób na przyjmowanie płatności przez strony i sklepy internetowe, a dla klientów, którzy ich nie posiadają, przez bezpieczne linki do płatności. Naszą misją jest demokratyzacja rynku akceptacji płatności - właśnie ją realizujemy” - dodał Nik Storoński.

Czytaj także: Revolut Bank udostępnia w Polsce kredyty i karty kredytowe >>>

Usługi akceptacji płatności są już dostępne dla klientów Revolut Business w Polsce, Irlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Niemczech i Austrii. Nowy produkt będzie udostępniony na kolejnych rynkach w Europie (EEA) w najbliższych tygodniach. 

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: