Revolut Junior pod wspólną kontrolą obojga rodziców

Z rynku

Revolut ogłosił, że w kontach dla dzieci Revolut Junior pojawiła się opcja dodania współ-rodzica i rodzinnej nauki finansów pod okiem obojga rodziców.

Revolut Junior
Fot. Revolut

Revolut ogłosił, że w kontach dla dzieci Revolut Junior pojawiła się opcja dodania współ-rodzica i rodzinnej nauki finansów pod okiem obojga rodziców.

Klienci płatnych planów (Premium i Metal) mogą korzystać z modułu dla współ-rodzica bezpłatnie. Rodzic może zaprosić współ-rodzica korzystającego z dowolnego planu, w tym bezpłatnego planu Standard. Współ-rodzicem może być współmałżonek, członek rodziny lub opiekun prawny dziecka.

Rodzice i opiekunowie mogą wykorzystać Revolut Junior, by nauczyć dzieci ważnej życiowej lekcji o finansach i posługiwaniu się nimi w sposób odpowiedzialny. Zarówno rodzic jak i współ-rodzic mogą wyznaczać dziecku Zadania - by poznały wartość pieniądza, Cele - by nauczyły się oszczędzać i zasilać konto Kieszonkowym - gdy dziecko zasługuje na nagrodę lub otrzymuje tygodniówkę na drobne wydatki. Oboje rodzice mają ten sam pełny wgląd i kontrolę nad transakcjami na koncie Revolut Junior dziecka.

Jak dodać współ-rodzica do Revolut Junior?

Aby dodać współ-rodzica do Revolut Junior, rodzic musi wejść w zakładkę Junior i wyszukać zaproszenie dla współ-rodzica (Co-Parent) w dole ekranu.

“Dodaliśmy moduł współ-rodzica do Revolut Junior by rodzice, krewni lub opiekunowie prawni mogli dołożyć swoją cegiełkę do nauczenia dziecka praktycznych umiejętności finansowych. Dołożyliśmy starań, by moduł ten uwzględniał różne modele rodziny, w tym wielopokoleniowe, tak by również dziadek i babcia oraz dalsza rodzina, wujostwo lub kuzyni mogli wesprzeć dziecko podczas nauki finansów poprzez Revolut Junior” - powiedział Felix Jamestin, szef produktów Premium w Revolut.

Czytaj także: Revolut chce zachęcić dzieci do oszczędzania, nowa funkcja Junior Goals >>>

Moduł współ-rodzica (Co-parent) w Revolut Junior jest obecnie dostępny dla klientów Premium i Metal w Europie (EEA i UK). Usługa zaprojektowana jest z myślą o dzieciach w wieku od 7 do 17 lat i składa się z karty, aplikacji i konta kontrolowanego przez rodziców lub opiekunów prawnych. Ponad 270 tysięcy dzieci korzysta już z Revolut Junior. W listopadzie aplikacja Revolut Junior miała swoją premierę w Australii. Revolut planuje udostępnić ją w najbliższej przyszłości także w Singapurze i Japonii.

Jak uczyć dziecko finansów przez zabawę?

5 sposobów na to, jak uczyć dziecko finansów przez zabawę z aplikacją Revolut Junior:

  1. Siła rodzinnego spotkania: warto wykorzystać doświadczenie obojga rodziców i zaaranżować czas na regularne comiesięczne spotkanie przy stole aby porozmawiać z dzieckiem o finansach i wspólnie odpowiedzieć na wszystkie pytania dziecka w tym zakresie.
  2. Wyznacz swoje Cele: nauka tego jak ważne jest posiadanie oszczędności może zaprocentować w przyszłości, gdy dziecko stanie się dorosłe. Jeśli więc dziecko prosi o nową grę lub zabawkę, warto zachęcić je by ustawiło sobie taki Cel i zaczęło na ten cel odkładać. Rodzic może taki Cel wesprzeć bezpośrednio dodając do niego środki. Może to też zrobić dziecko przeznaczając na upragniony Cel część Kieszonkowego lub wykonując Zadania specjalne zlecone przez rodzica. Dziecko podejmuje więc decyzje ekonomiczne, pod czujnym okiem rodziców!
  3. Podziel się wiedzą: warto pokazać dziecku także aplikację z jakiej korzysta dorosły i opowiedzieć do czego służą poszczególne funkcje do zarządzania codziennymi finansami, na przykład budżetowania i kontroli wydatków - by zobaczyło analogię między swoją aplikacją i tą dla dorosłych.
  4. Cieszmy się tym co mamy: warto poprosić dziecko o ustawienie na stole 5 lub 10 ulubionych zabawek i zapytanie dlaczego wybrało każdą z nich. Dobrze przy tym podkreślić, że warto doceniać zabawki, które naprawdę nam się podobają, zamiast porównywać je z tymi, które mają koledzy i koleżanki.
  5. Pieniądze są ważne: warto zaproponować dziecku aby przeznaczyło chwilę na przejrzenie listy zakupów i wydatków, których dokonało w aplikacji i zastanowiło się czy nadal korzysta z tych przedmiotów oraz czy dany zakup był faktycznie potrzebny i wart wydanych pieniędzy.
Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: