Revolut Junior udostępnia płatności Google Pay

Bezgotówkowo / Z rynku

Revolut udostępnił klientom Revolut Junior bezstykowe płatności Google Pay. To odpowiedź na sugestie od rodziców i dzieci. Bezstykowe płatności telefonami z systemem Android zostały dodane przede wszystkim z myślą o nastolatkach, dzięki nim będą mogli płacić łatwo i bezpiecznie.

Revolut Junior
Fot. Revolut

Revolut udostępnił klientom Revolut Junior bezstykowe płatności Google Pay. To odpowiedź na sugestie od rodziców i dzieci. Bezstykowe płatności telefonami z systemem Android zostały dodane przede wszystkim z myślą o nastolatkach, dzięki nim będą mogli płacić łatwo i bezpiecznie.

Google Pay to metoda płatności, która nie wymaga szukania w portfelu fizycznej karty płatniczej, naciskania guzików w zewnętrznym terminalu ani dotykania gotówki. Cyfrowe portfele Google Pay upraszczają korzystanie z kart Revolut, są bardzo dobrze zabezpieczone i powszechnie akceptowane.

Jak korzystać z płatności Google Pay?

Chcąc skorzystać z płatności Google Pay, wystarczy zbliżyć telefon z systemem Android do terminala i dokonać bezstykowej transakcji. Transakcje są bezpieczne, ponieważ można je autoryzować z pomocą Face ID, Touch ID lub hasła telefonu. Płatności Google Pay są powszechnie akceptowane w sklepach, restauracjach, kawiarniach, aptekach, taksówkach i punktach usługowych. Ponadto, klienci mogą płacić szybciej online, bo bez konieczności zakładania konta lub wielokrotnego wpisywania danych dostawy i faktury.

“Klienci stale inspirują nas do wprowadzania innowacji w Revolut, tak jest i tym razem. Nasze badania wskazują na to, że młodsze pokolenie preferuje cyfrowe portfele. Dodanie Google Pay dla nastolatków uprości płatności za pomocą Revolut Junior i zwiększy poziom bezpieczeństwa” - powiedziała Tara Massoudi, Head of Product w Revolut.

Idziemy w stronę społeczeństwa bezgotówkowego. Pandemia wzmocniła ten trend. Skarbonki na monety przechodzą do historii, a ich miejsce zajmują cyfrowe portfele dla dzieci.

Oferta Revolut dla dzieci

Revolut Junior zaprojektowano z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 17 lat, aby nauczyły się przydatnych w życiu nawyków finansowych. Oferta Revolut dla dzieci obejmuje aplikację, konto, kartę i zestaw narzędzi do wspólnej rodzinnej nauki zarządzania pieniędzmi. Z jej pomocą dzieci mogą zarabiać, zarządzać i wydawać kieszonkowe w sposób swobodny, ale zawsze pod czujnym okiem i kontrolą rodziców.

Czytaj także: Polska pierwszym krajem w Unii Europejskiej, w którym Revolut oferuje oprocentowane konta oszczędnościowe >>>

Poza utworzeniem konta i zamówieniem karty, która pozwala płacić online, w sklepach fizycznych i wypłacać środki z bankomatu, aplikacja Revolut Junior oferuje funkcje pomocne w nauce budżetowania, oszczędzania i wydawania pieniędzy:

  • Kieszonkowe pozwala rodzicom ustawić zlecenie stałe i regularnie, automatycznie zasilać konto dziecka kieszonkowym w określonej kwocie.

  • Zadania umożliwiają rodzicom zdefiniowanie obowiązków i wyzwań, których dziecko może się podjąć, i przypisanie im finansowej nagrody. Gdy dziecko poradzi sobie z zadaniem, oznacza je jako zakończone, wtedy rodzic może aktywować nagrodę.
  • Cele to funkcja, która służy ustawianiu celów oszczędnościowych i pomaga dziecku odkładać pieniądze na wymarzone przedmioty, śledzić postęp w oszczędzaniu i świętować osiągnięte cele.

Konto Junior jest przedłużeniem kont rodzica i współrodzica. Funkcja Google Pay jest już dostępna dla klientów Revolut Junior w Europie (EEA) i Wielkiej Brytanii (UK), a niebawem także w USA, Singapurze i w Australii. Google Pay wymaga do logowania konta Google, w Polsce jest ono dostępne dla dzieci od 16 roku życia.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: