Revolut: Martin Gilbert szefem rady dyrektorów

Kadry

Martin Gilbert
Martin Gilbert Fot. Revolut

Revolut ogłosił we wtorek powołanie do rady dyrektorów Martina Gilberta. Nowy niewykonawczy przewodniczący rady ma wzmocnić struktury kierownicze w spółce i pomóc wdrożyć jej strategię globalnej ekspansji.

#Revolut wzmacnia struktury i powołuje Martina Gilberta na niewykonawczego przewodniczącego rady dyrektorów #MartinGilbert @RevolutApp

W ostatnich miesiącach Revolut podpisał strategiczne globalne porozumienia z organizacjami Visa i Mastercard, wszedł do Australii i Azji (Singapur), a w październiku pozyskał milion nowych klientów.

Martin Gilbert, wcześniej współprezes Standard Life Aberdeen, współzałożyciel Aberdeen Asset Management oraz przewodniczący komitetu Practitioner Panel przy Prudential Regulation Authority, dołączy do Revolut 1 stycznia 2020 roku. To kontynuacja i sformalizowanie wcześniejszej bliskiej współpracy, w charakterze doradcy prezesa spółki, Nika Storońskiego.

Czytaj także: Revolut: 750 tys. klientów indywidualnych i 5 tys. biznesowych w Polsce >>>

Szereg kluczowych nominacji w swoich strukturach wykonawczych i nadzorczych

Revolut dokonał w ostatnich miesiącach szeregu kluczowych nominacji w swoich strukturach wykonawczych i nadzorczych. Richard Davies, wcześniej COO w HSBC Commercial Banking, dołączył do fintechu jako COO w lipcu tego roku, tymczasem Dave MacLean, wcześniej dyrektor finansowy Metro Bank, dołączył do Revolut jako CFO w październiku.

“W momencie gdy przygotowujemy nasz biznes do globalnej ekspansji, istotne jest aby kierownictwo spółki łączyło wieloletnie doświadczenie rynkowe z długofalowym myśleniem i duchem przedsiębiorczości. Martin jest weteranem świata finansów i wnosi do Revolut unikalne doświadczenie i kontakty międzynarodowe. Jego wiedza jest bezcenna z punktu widzenia realizacji naszej misji, zbudowania pierwszego, prawdziwie globalnego banku” – mówi Nik Storoński, współzałożyciel i CEO Revolut.

Czytaj także: Nowe karty Revoluta już dostępne >>>

“Revolut to wyjątkowa propozycja rynkowa w sektorze cyfrowej bankowości i jest mi miło dołączyć do rady dyrektorów na tak ważnym dla spółki etapie wzrostu. Nik i jego zespół dokonali już wiele realizując śmiałą wizję banku przyszłości, cieszę się mogąc służyć im moim doświadczeniem we wdrażaniu ładu korporacyjnego w dużych spółkach, w chwili gdy Revolut stawia kolejne kroki w globalnej ekspansji” – powiedział Martin Gilbert.

8-milionowa społeczność użytkowników

Od momentu powstania w 2015 roku Revolut zbudował na świecie 8-milionową społeczność użytkowników. W samym październiku 2019 roku konta w Revolut założyło milion nowych klientów. Fintech wyszedł w tym roku poza Europę i zaoferował usługi w Singapurze i Australii. Jeszcze w tym roku planuje oficjalnie wejść do USA.

Dzięki Revolut konsumenci mogą płacić i przesyłać pieniądze za granicę po korzystnym kursie, wymieniać waluty w aplikacji, kontrolować wydatki dzięki błyskawicznym powiadomieniom oraz funkcjom do zarządzania budżetem, kupować kryptowaluty, a od niedawna korzystać z platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami.

Kim jest Martin Gilbert?

Martin Gilbert jest wiceprzewodniczącym Standard Life Aberdeen plc i przewodniczącym Aberdeen Standard Investments, ramieniem grupy wyspecjalizowanym w zarządzaniu aktywami. W październiku 2019 roku podano do publicznej wiadomości, że Gilbert odchodzi z firmy z końcem września 2020 roku.

Gilbert był prezesem Aberdeen Asset Management, którą współzałożył w roku 1983. Pod jego kierownictwem, dzięki serii przejęć oraz wzrostowi organicznemu, Aberdeen stała się wiodącą niezależną firmą zarządzającą aktywami. W pierwszym roku działalności AAM zanotowała zysk brutto w wysokości 87 milionów GBP, zaś w roku 2016, rok przed fuzją ze Standard Life, mógł pochwalić się zyskiem brutto w kwocie 350 milionów GBP.

W 2015 roku Harvard Business Review sklasyfikowała Gilberta na 22 miejscu listy 900 najskuteczniejszych CEO na świecie. Podczas City AM Awards przyznano mu wyróżnienie osobowości roku 2017, a rok później podczas Global Investors Awards uhonorowano jako prezesa roku w branży firm zarządzających aktywami.

Martin Gilbert urodził się w Malezji, ukończył księgowość i prawo na University of Aberdeen. Po zdobyciu dyplomu certyfikowanego księgowego w firmie Deloitte, dołączył do zespołu inwestycyjnego firmy prawniczej  Brander & Cruikshank, która przekształciła się następnie w Aberdeen Asset Management.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: