Revolut: nowa funkcja Group Bills ułatwi rozliczenia wspólnych wydatków

Bezgotówkowo / Z rynku

Revolut udostępnił dziś funkcję rachunki grupowe Group Bills, nowy sposób, by łatwo śledzić, dzielić i rozliczać grupowe wydatki w jednym miejscu, szybko i bez stresu.

Group Bills w Revolut
Fot. Revolut

Revolut udostępnił dziś funkcję rachunki grupowe Group Bills, nowy sposób, by łatwo śledzić, dzielić i rozliczać grupowe wydatki w jednym miejscu, szybko i bez stresu.

.@RevolutApp udostępnił funkcję rachunki grupowe #GroupBills pozwalającą śledzić, dzielić i rozliczać grupowe wydatki w jednym miejscu #Revolut

Z Group Bills zarządzanie wydatkami w grupie staje się proste. Niezależnie czy grupę tworzą współmieszkańcy organizujący domówkę czy uczestnicy wakacyjnej wyprawy, nie trzeba już dzielić każdego rachunku z osobna. Nowa funkcja pozwala sumować, przypisywać i rozliczać grupowe wydatki automatycznie. 

Klienci Revolut mogą dodawać do grupy rachunki i śledzić wszyscy, w jednym miejscu jakie koszty zostały już i przez kogo poniesione. Gdy nadchodzi moment na rozliczenie, funkcja Group Bills dzieli rachunki, oblicza poziom składki i błyskawicznie rozlicza koszty między użytkownikami Revolut. 

Przypomnienie o uregulowaniu składki

Co gdy ktoś zwleka z uregulowaniem składki? Wystarczy wysłać mu z poziomu aplikacji przypomnienie. Revolut, gdy tylko nastąpi spłata, poinformuje o tym automatycznie. Koniec z niezręcznymi rozmowami i wielokrotnym wspominaniem o zaległej zrzutce. Zapominalskich ponagli teraz aplikacja.

Czytaj także: Revolut udostępnił klientom w Polsce szybkie przelewy SEPA Instant >>>

Funkcja Group Bills pozwala nadawać grupom nazwy i oznaczać zdjęciem, tak by ułatwić uczestnikom grup ich rozróżnienie. Podczas dodawania rachunków można zdecydować jaka część danego rachunku przypisana będzie konkretnej osobie. Płatności w różnych walutach? To nie problem. Revolut dokona niezbędnych kalkulacji. 

Jak przetestować nową funkcję?

Aby przetestować nową funkcję, należy zaktualizować aplikację Revolut do najnowszej wersji (7.9), wybrać sekcję Płatności, a następnie otworzyć zakładkę rachunki grupowe Group Bills. Następny krok to wybór uczestników grupy z listy kontaktów w telefonie (od 2 do 20 osób). Po utworzeniu grupy, można dodać pierwszy rachunek.

“Rachunki grupowe Group Bills są po to, by mieć pod kontrolą wspólne wydatki i rozliczać się bezstresowo. To kolejna po kontach dla dzieci Junior, platformie okazji Rewards, kryptowalucie Stellar czy trybie ciemnym Dark mode innowacja udostępniona przez Revolut w tegorocznym sezonie wakacyjnym. Nie zwalniamy tempa i niebawem ogłosimy premiery kolejnych użytecznych usług i funkcji” - zapowiada Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: