Revolut: nowe karty z okazji miesiąca Pride

Z rynku

Revolut udostępnił w piątek klientom w Europie serię kart w kolorach tęczy z okazji światowego miesiąca Pride.

Karta Pride
Fot. Revolut

Revolut udostępnił w piątek klientom w Europie serię kart w kolorach tęczy z okazji światowego miesiąca Pride.

#Revolut zaoferował karty w kolorach tęczy z okazji światowego miesiąca #Pride @RevolutApp

By zamówić okolicznościową kartę, klienci Revolut muszą przekazać datek w minimalnej kwocie 3 GBP (lub ekwiwalent w innej walucie) na rzecz ILGA-Europe, organizacji charytatywnej zabiegającej o prawa osób LGBTI+ w Europie i w Azji Centralnej.

Funkcja Revolut Donations

Funkcja Revolut Donations umożliwia klientom przekazywanie datków na rzecz ILGA-Europe także w formie zaokrąglonych końcówek z codziennych płatności lub stałych cyklicznych datków np. co tydzień, lub co miesiąc. 100% przekazanych kwot trafia bezpośrednio do organizacji charytatywnej.

Czytaj także: Jak pomagają Polacy w czasie pandemii koronawirusa? Revolut: rosną mikrodatki na cele dobroczynne >>>

W 2019 roku Revolut udostępnił swoim klientom w Europie 30 tysięcy kart Pride w kolorach tęczy. Wszystkie zostały zamówione w ciągu 24h. W tym roku Revolut udostępni 200 tysięcy kart. Jeśli za każdą z nich klienci złożą minimalny datek 3 GBP (15 PLN), będzie to oznaczało wsparcie dla ILGA Europe na poziomie ok. 600 tysięcy GBP (3 mln PLN). 

“W ostatnich latach, Pride stało się narzędziem marketingu dla wielu marek konsumenckich. Część z nich mówi dużo na temat różnorodności, ale oferuje niewiele albo nic na rzecz społeczności LGBTI+. Dzięki wprowadzeniu minimalnego datku charytatywnego, chcemy zebrać ok. 600 tysięcy GBP dla organizacji, która faktycznie, na co dzień zabiega o prawa społeczności LGBTI+” - powiedział Chad West, dyrektor, Global Marketing & Communications w Revolut. 

Czytaj także: Revolut pomaga wspierać cele dobroczynne. Donations umożliwia automatycznie przekazywanie “końcówki” z codziennych transakcji >>>

“To kluczowy czas dla praw osób LGBTI+ w Europie, gdzie jesteśmy świadkami stagnacji lub erozji ochrony praw mniejszości, którą przyspieszył dodatkowo kryzys COVID-19. Ponieważ pokazywanie solidarności z osobami LGBTI+ jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek, cieszymy się z kolejnego etapu naszej współpracy z Revolut. Wsparcie społeczności klientów Revolut ma znaczenie i realny wpływ na działania naszych wolontariuszy w Europie i Azji Centralnej. Dzięki datkom zebranym przy okazji okolicznościowej serii tęczowych kart, będziemy mogli zrobić więcej na rzecz społeczności LGBTI+, zabiegania o prawa mniejszości i dla naszego oddolnego ruchu” - powiedziała Anna Shepherd, Partnerships Manager, ILGA-Europe.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: