Revolut: rekordowy sezon w Polsce. 50 000 nowych kont w czerwcu i lipcu

Z rynku

Karta Revolut
Źródło: Materiały prasowe Revolut

Revolut, fintech oferujący darmowe konto i kartę pozwalającą płacić za granicą w 150 walutach po kursie międzybankowym, zanotował w pierwszych miesiącach wakacji 35% skok liczby nowych klientów w Polsce. W czerwcu i lipcu b.r. liczba pobrań aplikacji i rejestracji nowych kont w Revolut była o jedną trzecią wyższa niż w kwietniu i maju.

#Revolut zanotował w pierwszych miesiącach wakacji 35-proc. skok liczby nowych klientów w Polsce @RevolutApp ‏

– Miliony Polaków spędzają w tym roku wakacje za granicą. Podczas podróży płacą w kilkudziesięciu różnych walutach. Ci którzy wybrali Revolut, robią to bez prowizji za przewalutowanie, po kursie międzybankowym. Pozostali, niestety, często dopłacają – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Czytaj także: Revolut uruchamia nową technologię wykrywającą próby wyłudzeń finansowych >>>

Polacy nie lubią komplikacji i niepewności w podróży, a te często wynikają z konieczności wypłacania środków w różnych walutach – łatwo wtedy stracić z oczu rzeczywisty koszt przewalutowań. W cenie są więc rozwiązania, które minimalizują ryzyko ponoszenia kosztów spreadu i prowizji. W gorącym czerwcu i lipcu liczba rejestracji nowych kont Revolut w Polsce sięgnęła prawie 50 000.

Grafika: Liczba nowych klientów Revolut w Polsce

Źródło: Revolut

Oszczędności na zagranicznych wakacjach

– Czasy się zmieniły. Polacy nie ograniczają wyjazdów tylko do strefy euro. Płacą na wakacjach w Kunach, Jenach, Batach, Koronach Islandzkich i wielu innych walutach. By sprostać tym oczekiwaniom staramy się maksymalnie poszerzyć zakres obsługiwanych walut. Wpłacając na kartę Revolut wyłącznie złotówki, można nią dziś płacić bez prowizji w 150 walutach – mówi Karol Sadaj.

Tegoroczny sezon może być rekordowy pod względem ilości urlopów zagranicznych. Według badań Mondial Assistance, na wyjazd za granicę tego lata szykowało się 7,5 miliona Polaków (o ponad 3 miliony więcej niż w 2017 r.). Może być również rekordowy pod względem ilości pieniędzy, które Polacy zostawią w zagranicznych kurortach.

– Dzięki Revolut, na wyjeździe zagranicznym można zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych – w zależności od destynacji, długości urlopu i poziomu wydatków – zauważa Karol Sadaj.

Konsumenci mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

Źródło: Revolut

 

Udostępnij artykuł: