Revolut rekrutuje z banków. Wzmacnia compliance, ryzyko, nadzór i audyt

Kadry

Revolut w związku z planowaną ekspansją geograficzną i poszerzeniem portfolio usług, nominuje kolejnych dyrektorów niewykonawczych. Weterani rynku finansowego doradzą zarządowi firmy, która chce operować na wielu rynkach i w wielu różnych jurysdykcjach prawnych na świecie.

Logo Revolut
Źródło: Materiały prasowe

Revolut w związku z planowaną ekspansją geograficzną i poszerzeniem portfolio usług, nominuje kolejnych dyrektorów niewykonawczych. Weterani rynku finansowego doradzą zarządowi firmy, która chce operować na wielu rynkach i w wielu różnych jurysdykcjach prawnych na świecie.

#Revolut w związku z planowaną ekspansją geograficzną i poszerzeniem portfolio usług, nominuje kolejnych dyrektorów niewykonawczych @RevolutApp

Bruce Wallace, były wiceprezes (COO) kalifornijskiego Silicon Valley Bank (SVB), dołącza do Revolut jako jeden z dyrektorów niewykonawczych oraz szef komitetu ryzyka i compliance. W Silicon Valley Bank, Wallace pracował 10 lat, odpowiadał za rozwój produktów, operacje i technologie. Wcześniej przez 20 lat związany był z bankiem Wells Fargo, gdzie jako wiceprezes odpowiadał za departament skarbu, a także pion komercyjny, płatności oraz ryzyka i fraudów.Caroline Britton dołącza do Revolut jako czwarty dyrektor niewykonawczy i szefowa komitetu audytu. Wcześniej przez 30 lat była partnerem w dziale audytu Deloitte. Odpowiadała za kluczowych klientów, w tym największe brytyjskie i międzynarodowe marki z sektora bankowego.

Martin Gilbert, od blisko 35 lat prezes firmy inwestycyjnej Standard Life Aberdeen, dyrektor szwajcarskiej spółki z sektora surowcowego Glencore i prezes Practitioner Panel przy brytyjskim regulatorze Prudential Regulation Authority (PRA), będzie doradzał bezpośrednio prezesowi Revolut, Nikowi Storońskiemu.Revolut zatrudnił też szereg nowych menedżerów na kluczowe stanowiska wykonawcze w obszarze compliance i współpracy z regulatorami.

Christopher Singh, ekspert Financial Conduct Authority (FCA), dołączył do Revolut jako szef zespołu compliance regulacyjnego. Wcześniej przez blisko 10 lat zarządzał w FCA zespołem nadzorującym duże brytyjskie banki detaliczne. Doświadczenie Singha pomoże wzmocnić wszystkie funkcje compliance w strukturach firmy.Doktor Soups Ranjan, były dyrektor ryzyka i data science w Coinbase, dołącza do Revolut w roli szefa obszaru ryzyka przestępstw finansowych. Będzie nadzorował pracę połowy specjalistów w ramach dwustu osobowego zespołu compliance. Jego doświadczenie ma pomóc firmie w dalszym rozwoju opartych na sztucznej inteligencji systemów zapobiegających nadużyciom finansowym. W Coinbase przez blisko 4 lata odpowiadał za obszar data science i zapobiegania fraudom. Posiada doktorat z bezpieczeństwa sieci w Rice University, przez 14 lat pełnił wiele ról związanych z data science w amerykańskich spółkach z Doliny Krzemowej.To tylko niektóre nominacje, które pomogą firmie przeobrazić się z szybko rosnącego europejskiego start-upu w globalnego dostawcę usług finansowych.“Nominacje to efekt szeroko zakrojonych poszukiwań, w trakcie których szukaliśmy ekspertów łączących kompetencje finansowe i technologiczne. W każdym przypadku nominacje były poprzedzone półroczną współpracą wstępną w formule doradztwa, po to aby obie strony miały całkowitą pewność co do wzajemnych oczekiwań i gotowość wspólnej realizacji celu, który nam przyświeca” - powiedział Nik Storoński, prezes i współzałożyciel Revolut.
Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: