Revolut świętuje Miesiąc Dumy: limitowana seria kart w kolorach tęczy i zbiórka na rzecz ILGA-Europe

Z rynku

Revolut świętuje Miesiąc Dumy wydając limitowaną serię kart w kolorach tęczy i organizując zbiórkę na rzecz organizacji dobroczynnej ILGA-Europe.

Revolut Pride Month Card
Fot. Revolut

Revolut świętuje Miesiąc Dumy wydając limitowaną serię kart w kolorach tęczy i organizując zbiórkę na rzecz organizacji dobroczynnej ILGA-Europe.

Jak co roku datki zebrane w Europie trafią do ILGA-Europe, jednej z partnerskich organizacji dobroczynnych, która zabiega o świat bez prześladowań i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. ILGA-Europe to jedna z wielu globalnych i lokalnych organizacji charytatywnych, które wspierać można poprzez funkcję Donations bezpośrednio z poziomu aplikacji. Środki zebrane w USA trafią natomiast do amerykańskiej organizacji partnerskiej, OutRight Action International. 100% datków przekazanych przez klientów z pomocą funkcji Darowizny trafia do organizacji partnerskich, Revolut nie pomniejsza ich o żadne koszty ani opłaty.

Specjalny konkurs

By zwiększyć zasięg akcji i wsparcie dla ILGA-Europe, firma Revolut uruchamia specjalny konkurs, który potrwa do 15 lipca. Klienci są zachęcani by opublikować w social mediach zdjęcie ze swoją kartą Revolut w kolorach tęczy (na przykład na tle charakterystycznych obiektów turystycznych lub w kultowym dla lokalnej społeczności LGBTQ+ miejscu) na swoich profilach społecznościowych na Twitterze lub Instagramie z tagiem @revolutapp.  

Klienci mogą też opublikować wiadomość o tym dlaczego wspierają społeczność LGBTQ+ lub czemu czują dumę pokazując kolory Pride, nie jest to jednak wymogiem konkursu w social mediach. W konkursie Revolut nagrodzi najbardziej kreatywne zdjęcie. Jego twórca otrzyma 5 tysięcy GBP. Darowiznę w takiej samej kwocie otrzyma także ILGA-Europe*. Zwycięskie zdjęcie będzie ogłoszone w kanałach social mediowych Revolut na Twitterze i Instagramie 12 sierpnia, w trakcie tegorocznego World Pride Day w Kopenhadze. 

Jak zamówić tęczową kartę?

Klienci Revolut w Europie mogą zamówić kartę w kolorach tęczy po złożeniu pierwszej darowizny w kwocie 1 GBP lub większej na rzecz ILGA-Europe, a klienci Revolut w USA po przekazaniu kwoty 5 $ lub większej na rzecz OutRight Action International (100% kwot przekazywane jest organizacjom dobroczynnym). Możliwość tę mają klienci, którzy nie zamawiali wcześniej karty w kolorach tęczy.

Po przekazaniu mikrodatku, klienci mogą albo dotknąć przycisku “zamów kartę dobroczynną”, który pojawi się w aplikacji, lub przejść do sekcji Karty i wyszukać kartę w kolorach tęczy (obowiązuje opłata za dostarczenie karty, wyświetli się ona w aplikacji przed potwierdzeniem zamówienia).

Dodatkowo, za każdą kartę w kolorach tęczy zamówioną w Europie do 15 lipca, Revolut przekaże 1 GBP na rzecz organizacji dobroczynnej ILGA-Europe, do maksymalnej kwoty 5 tysięcy GBP.

Czytaj także: Revolut Bank zwiększa limit kredytowy do 50 tys. zł i wydłuża okres bezodsetkowy do 3 miesięcy >>>

Tęczowa karta to jedno z działań Revolut służących temu, by każdy miał prawo kochać, być sobą i wyrażać siebie. Europejskim partnerem Revolut jest ILGA-Europe, organizacja dobroczynna wspierająca 600+ mniejszych organizacji członkowskich w 54 krajach w Europie i Azji Centralnej. Monitoruje i zabiega o prawa społeczności LGBTQ+ na szczeblu europejskim, a datki wspierają dwa kluczowe cele: zabiega o przestrzeganie praw człowieka i równe traktowanie osób LGBTQ+ w Europie; udziela wsparcia aktywistom działającym na rzecz społeczności LGBTQ+ w krajach Europy i Azji Centralnej.

Co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, ILGA-Europe publikuje Tęczową Mapę Europy oraz Indeks, obrazujące prawną i polityczną sytuację osób LGBTQ+ w 54 krajach Europy i Azji Centralnej. Tegoroczny raport, opublikowany 17 maja, wskazuje na to, że 2020 rok był czasem stagnacji. Prawa osób LGBTQ+ w Europie nie uległy poprawie, nie uchwalono też żadnych korzystnych dla społeczności LGBTQ+ przepisów. 

Czytaj także: Revolut Business chce przyspieszyć firmowe płatności: nowa usługa Faktury >>>

“Pride to nie tylko święto wolności, miłości i równości. To także moment, by zdać sobie sprawę, że wciąż wielu osobom ogranicza się prawo, by kochali osobę, którą chcą kochać i byli tymi, którymi chcą być. Dlatego, w 2019 roku stworzyliśmy kartę płatniczą w kolorach tęczy i od tamtego momentu, co roku organizujemy zbiórkę na rzecz ILGA-Europe. Zachęcamy klientów, aby dołączyli do nas i tworzyli świat, w którym jest więcej zrozumienia i akceptacji” - powiedziała Inga Askamit, Culture & Engagement Manager w Revolut.

“Cieszę się, że Revolut jest z nami i że trzeci rok z rzędu wspólnie zabiegamy o wsparcie dla ruchu na rzecz ochrony praw osób LGBTQ+. Tym bardziej, że proces poprawy statusu prawnego osób LGBTQ+ w Europie znalazł się ostatnio w stagnacji. Dlatego, zwiększamy wysiłki, kontynuujemy pracę i liczymy na wsparcie w czasie, który jest pełen wyzwań” -Evelyne Paradis, Executive Director w ILGA-Europe.

Revolut świętuje miesiąc Pride również w gronie ponad 2200 pracowników na całym świecie. Kalendarz wewnętrznych wydarzeń obejmuje quizy wiedzy, cotygodniowe newslettery i różnego rodzaju aktywności. Pracownicy Revolut będą mogli wziąć udział w wewnętrznych konkursach i treningach poszerzających wiedzę o zagadnieniach ochrony praw człowieka, w tym osób LGBTQ+, po to by współtworzyć inkluzywne otoczenie w pracy. 

Po raz pierwszy też, Revolut umożliwi klientom dodatnie kolorów Pride do niektórych funkcjonalności w aplikacji, w tym zmianę kolorów oficjalnego logo.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: