Revolut Junior już dostępny, bezpieczny sposób uczenia dzieci, jak zarządzać pieniędzmi

Bezgotówkowo / Z rynku

Revolut, globalna platforma usług finansowych, z której korzysta 10 milionów klientów, ogłosiła dziś premierę najnowszej usługi - Revolut Junior, aplikacji do zarządzania pieniędzmi zaprojektowanej z myślą o rodzicach i dzieciach w wieku od 7-17 lat.

Revolut Junior
Fot. Revolut

Revolut, globalna platforma usług finansowych, z której korzysta 10 milionów klientów, ogłosiła dziś premierę najnowszej usługi - Revolut Junior, aplikacji do zarządzania pieniędzmi zaprojektowanej z myślą o rodzicach i dzieciach w wieku od 7-17 lat.

#RevolutJunior to nowa aplikacja do zarządzania pieniędzmi zaprojektowana z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 7-17 lat #Revolut @RevolutApp

Celem Revolut Junior jest promowanie dobrych nawyków finansowych wśród młodych, w bezpiecznych ramach, które kontrolują dorośli rodzice lub opiekunowie. Konta Revolut Junior mogą być zakładane przez rodzica lub prawnego opiekuna, który jest już użytkownikiem Revolut. Konto oferuje doświadczenie użytkownika i narzędzia budujące nawyki i umiejętności, które przydadzą się w osiągnięciu przyszłej niezależności finansowej. 

Czytaj także: Revolut pozyskał pół miliarda dolarów na dalszy rozwój. Na co fintech przeznaczy pozyskany kapitał?

Usługa składa się z trzech głównych elementów:

  1. Nowej aplikacji Revolut Junior, zaprojektowanej tak, by dziecko mogło m.in. łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach,
  2. Nowej sekcji w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka,
  3. Specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior dla dziecka.

Rodzice będą mogli zarządzać kieszonkowym dzieci i własnymi wydatkami z jednego miejsca

Rodzice, korzystając z ich własnych aplikacji Revolut, będą mogli zarządzać kieszonkowym ich dzieci i własnymi wydatkami z jednego miejsca - co stworzy “centrum dowodzenia” wydatkami rodziny. Będą mogli korzystać z błyskawicznych transferów na konto dziecka oraz szybkiego wglądu w konta i poszczególne transakcje.  

Rodzice będą mogli ponadto dostawać błyskawiczne powiadomienia o transakcjach dziecka. Usługa obejmuje też ustawienia bezpieczeństwa, pozwalające kontrolować rodzicowi funkcje karty, np. transakcje online.

Będą kolejne funkcjonalności

Revolut planuje poszerzenie nowej usługi o szereg funkcjonalności, takich jak: odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta (stałe kieszonkowe), funkcje oszczędzania, raporty o wydatkach, wyznaczanie zadań i celów finansowych oraz porady finansowe dla dzieci, kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi. Każda z funkcji będzie sprzyjała komunikacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem i wspólnej nauce codziennych finansów.  

“Naszym celem jest pomóc dzieciom w edukacji finansowej. Pierwsze rozmowy o pieniądzach zaczynają się w domu, a my wierzymy, że ważne nawyki i umiejętności finansowe zdobywa się krok po kroku - poprzez doświadczenie i pod nadzorem rodziców i opiekunów. Revolut Junior “rośnie” wraz z dzieckiem, aż do momentu gdy kończy 18 lat i posiada już umiejętności finansowe, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych i kosztownych błędów” - powiedział Aurelien Guichard, Product Owner, Revolut Junior. 

Czytaj także: Czy Revolut z licencją bankową to jeszcze fintech czy bank? Dokąd zmierza bankowość?

“Premiera Revolut Junior to nowe możliwości dla młodych osób, aby wykształcić nawyki ostrożnego posługiwania się pieniędzmi. To ważne by młodzi nabywali od dziecka wiedzę, pewność siebie i umiejętności sprawnego zarządzania wydatkami, które przydadzą im się w życiu dorosłym. Revolut Junior, jako platforma mobilna, ma szansę odegrać ważną rolę w zakresie edukacji finansowej dzieci i młodzieży” - powiedział Russell Winnard, Director of Programmes and Services w organizacji dobroczynnej Young Money zajmującej się edukacją finansową.

W pierwszym etapie Revolut Junior dostępny będzie dla klientów Premium i Metal w Wielkiej Brytanii. Następnie usługa udostępniona zostanie stopniowo w kolejnych krajach w Europie.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: