Revolut wchodzi do Australii. Przelewy z Polski bezpłatne i natychmiastowe

Z rynku

Revolut, z którego korzysta ponad 5 milionów użytkowników, po raz pierwszy zaoferował dziś swoje usługi poza Europą. Fintech udostępnił apkę w wersji beta na kontynencie australijskim. Firma stopniowo rejestruje konta. W pierwszej kolejności dostęp do aplikacji uzyska 20 tysięcy Australijczyków, którzy od początku roku zapisywali się na listę oczekujących na premierą usługi.

Logo Revolut
Źródło: Materiały prasowe

Revolut, z którego korzysta ponad 5 milionów użytkowników, po raz pierwszy zaoferował dziś swoje usługi poza Europą. Fintech udostępnił apkę w wersji beta na kontynencie australijskim. Firma stopniowo rejestruje konta. W pierwszej kolejności dostęp do aplikacji uzyska 20 tysięcy Australijczyków, którzy od początku roku zapisywali się na listę oczekujących na premierą usługi.

Użytkownicy @RevolutApp będą mogli przesyłać pieniądze pomiędzy Europą i Australią błyskawicznie i bezpłatnie #Revolut

Z uwagi na duże zainteresowanie Revolut będzie stopniowo rejestrował określoną liczbę użytkowników każdego dnia. Priorytet będą miały osoby, które zapisały się wcześniej na listę kolejkową. Nowe wnioski o konto trafią na tymczasową listę oczekujących, a ich autorzy otrzymają powiadomienie przez aplikację, gdy będą mogli podejść do procesu rejestracji.“Zainteresowanie Revolut w Australii przekroczyło nasze oczekiwania. Dlatego, chcemy wchodzić na nowy kontynent stopniowo, słuchając na każdym etapie opinii i sugestii naszych użytkowników. Wersja usługi, którą udostępniamy pozwoli zgromadzić wskazówki od klientów odnośnie tego, jak najlepiej dostosować produkt do potrzeb użytkowników w Australii. Oferta obejmuje kluczowe funkcjonalności z zakresu wymiany walut i kontroli wydatków. W przyszłości planujemy rozszerzenie jej o konta dla firm, kryptowaluty, bezprowizyjny handel akcjami oraz karty Metal” - mówi Will Mahon-Heap, dyrektor Revolut w Australii.Czytaj także: Użytkownicy Revolut w Polsce płacą już za pomocą Apple Pay >>>

Kolejne innowacje finansowe

Od czterech lat Revolut tworzy konsekwentnie kolejne innowacje finansowe. Od początku był aplikacją mobilną, która po pobraniu na telefon, pozwala w kilka minut założyć konto, wygenerować wirtualną kartę płatniczą i zamówić kartę fizyczną. Użytkownicy w Australii będą mogli docelowo, tak jak obecnie Europejczycy, zwiększyć kontrolę nad codziennymi wydatkami otrzymując po każdej płatności notyfikacje, ustawiać alerty i limity na wydatki w poszczególnych kategoriach, oszczędzać na końcówkach, zrzucać się na prezent i jednym kliknięciem podzielić rachunek w restauracji.“Zapewnienie przejrzystego wglądu i kontroli nad wydatkami ułatwia utrzymanie finansów w dobrej kondycji. Dlatego, tworzymy intuicyjne narzędzia, które pomagają użytkownikom zwiększyć kontrolę nad domowym budżetem i osiągać zakładane cele” - powiedział Will Mahon-Heap.

Bezpłatne przelewy pomiędzy Europą a Australią

Dla Australijczyków, którzy często realizują przelewy międzynarodowe, Revolut może być źródłem istotnych oszczędności. Stopniowe udostępnienie usługi w Australii pozwoli użytkownikom przesyłać pieniądze i płacić za granicą po atrakcyjnym kursie. Do dyspozycji będą mieli 15 walut w aplikacji, w tym dolara australijskiego, dolara nowozelandzkiego, dolara amerykańskiego, a także brytyjskiego funta i euro. Błyskawiczne, bezpłatne przelewy z kontynentu na kontynent pomiędzy użytkownikami Revolut uwolnią rynek transferów pieniężnych.“Przesyłanie pieniędzy między Australią i Europą zawsze było bolączką, kosztowało czas i pieniądze, przelewy trwały często trzy dni robocze. Chcemy ułatwić życie Australijczykom i zlikwidować niepotrzebne bariery finansowe pomiędzy Australią i Europą” - mówi Will Mahon-Heap, dyrektor Revolut w Australii.“Naszym celem zawsze było stworzenie globalnej usługi finansowej. Uruchomienie wersji beta aplikacji na rynku australijskim to kolejny krok w realizacji tej strategii. W ciągu czterech lat stworzyliśmy produkt, który pomaga 5 milionom konsumentom lepiej kontrolować wydatki i ułatwia zarządzanie codziennymi finansami. Cieszę się, że korzystają już z niego nasi pierwsi użytkownicy w Australii” - mówi Nik Storoński, CEO i współzałożyciel Revolut.Revolut na swą siedzibę na kontynencie australijskim wybrał miasto Melbourne, które jest nie tylko centrum usług fintech, ale i największym skupiskiem Polonii australijskiej. Tworzony właśnie zespół zajmie na początek przestrzeń biurową w coworku Stone and Chalk. Firma utworzy też małe zespoły w Sydney i Perth.

Początek ekspansji poza Europę

“Z przelewów międzynarodowych może korzystać zarówno wielotysięczna Polonia australijska, jak i Polacy, którzy planują w tym roku wakacyjną podróż do Australii. Mam nadzieję, że szybkie bezpłatne przelewy z kontynentu na kontynent pomiędzy użytkownikami Revolut staną się w przyszłości nowym rynkowym standardem” - mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.“Wejście na rynek australijski to początek naszej ekspansji poza Europę. Jesteśmy coraz bliżej oficjalnego wejścia na pierwsze rynki w Azji i na rynek Amerykański” - mówi Jakub Zakrzewski, general manager Revolut odpowiedzialny za ekspansję w regionie Azji i Pacyfiku.
Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: