Revolut wchodzi do Japonii

Bezgotówkowo / Z rynku

Revolut wszedł we wtorek oficjalnie na rynek japoński i rzucił wyzwanie rynkowemu status quo w postaci wysokich opłat za przewalutowania i nieprzejrzystych cenowo przelewów międzynarodowych.

Revolut w Japonii
Fot. Revolut

Revolut wszedł we wtorek oficjalnie na rynek japoński i rzucił wyzwanie rynkowemu status quo w postaci wysokich opłat za przewalutowania i nieprzejrzystych cenowo przelewów międzynarodowych.

.@RevolutApp wszedł oficjalnie na rynek japoński - mieszkańcom kraju kwitnącej wiśni obiecał tańsze przewalutowania i transfery międzynarodowe #Revolut #Japonia

Japończycy będą mogli płacić i przesyłać środki za granicę po atrakcyjnym kursie wymiany oraz przechowywać i wymieniać w aplikacji 23 waluty, w tym japońskie jeny, brytyjskie funty, euro i dolary amerykańskie. Wyróżnikiem Revolut będzie brak ukrytych opłat i łatwy wgląd w bieżące kursy walut.

Revolut chce stać się super aplikacją

Revolut chce stać się super aplikacją, która przełamie granice finansowe i pozwoli na globalny, tani lub darmowy, błyskawiczny przesył środków. Japońscy klienci będą mogli teraz przesyłać pieniądze w czasie rzeczywistym i bez opłat swoim znajomym i rodzinie w Europie, USA, Australii i Singapurze. 

Czytaj także: Revolut: nowa funkcja Group Bills ułatwi rozliczenia wspólnych wydatków >>>

“Przesyłając pieniądze za granicę wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ukrytych opłat, które nakładają banki. Bank Światowy w jednym z ostatnich raportów wskazał, że opłaty za przelewy międzynarodowe w Japonii są dwa razy wyższe niż w USA. Świat staje się coraz bliższy, usługi finansowe powinny temu sprzyjać, a nie to komplikować” - powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Revolut nie ma fizycznych oddziałów. Klienci mogą natomiast jednym kliknięciem pobrać aplikację na telefon i w ciągu kilku minut utworzyć konto. Bez papierologii i wychodzenia z domu. Dzięki takiemu podejściu, do Revolut w Japonii dołączyło na etapie “family & friends” i beta testów już ponad 10 tysięcy Japończyków.  

Z jakich funkcjonalności będą mogli korzystać klienci Revoluta w Japonii?

Poza przelewami międzynarodowymi i wymianą walut, japońscy klienci będą mogli skorzystać z debetowych kart Visa, błyskawicznych powiadomień o płatnościach, narzędzi do kontroli wydatków i domowego budżetu, przesyłać środki peer-to-peer w czasie rzeczywistym, dzielić jednym kliknięciem rachunki w restauracjach oraz odkładać końcówki z codziennych płatności na z góry upatrzony cel.

Czytaj także: Revolut udostępnił klientom w Polsce szybkie przelewy SEPA Instant >>>

Z punktu widzenia bezpieczeństwa, Japończycy będą mogli przetestować dobrze znane klientom w Polsce funkcje, takie jak blokowanie i odblokowywanie karty jednym kliknięciem w aplikacji, wyłączanie i włączanie w smartfonie poszczególnych funkcji karty - płatności online, magnetycznych, bezstykowych - i karty wirtualne ze zmiennym numerem, do bezpiecznych zakupów w sieci, których dane są niszczone po każdej transakcji.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: