Revolut wspiera lekarzy w walce z koronawirusem

Z rynku

Revolut, globalna platforma usług finansowych, zacieśnia współpracę z organizacją dobroczynną Lekarze Bez Granic (Doctors Without Borders / Médecins Sans Frontières) aby zapewnić pomoc społecznościom zmagającym się z koronawirusem. Klienci Revolut mogą wspierać lekarzy walczących z pandemią poprzez funkcję Donations.

Revolut i Lekarze bez Granic
Fot. Revolut

Revolut, globalna platforma usług finansowych, zacieśnia współpracę z organizacją dobroczynną Lekarze Bez Granic (Doctors Without Borders / Médecins Sans Frontières) aby zapewnić pomoc społecznościom zmagającym się z koronawirusem. Klienci Revolut mogą wspierać lekarzy walczących z pandemią poprzez funkcję Donations.

Klienci @RevolutApp w Polsce i w Europie mogą poprzez funkcję #Donations przekazać wsparcie dla lekarzy walczących z pandemią koronawirusa #Revolut #koronawirus #COVID19

Od oddziałów zakaźnych we Włoszech, przez zniszczone wojną Syrię i Jemen, po obozy uchodźców w Sudanie Południowym, zespoły medyków zrzeszonych w Lekarze Bez Granic pomagają lokalnym pracownikom ochrony zdrowia ograniczyć zasięg i rozwój epidemii.

Kluczowym celem jest wdrażanie metod kontroli sanitarnej chroniącej życie pacjentów i walczących na pierwszej linii frontu pracowników opieki medycznej. Lekarze Bez Granic zapewniają zarówno technologie walki z wirusem, leki, diagnostykę i odzież ochronną, jak i całe mobilne szpitale.   

Czytaj także: Revolut i Polski Czerwony Krzyż apelują o pomoc w walce z koronawirusem >>>

Lekarze Bez Granic od 50 lat walczą ze skutkami najgroźniejszych na świecie epidemii - HIV/AIDS, cholera, Ebola, koronawirus, z których każda uderza najmocniej w ludzi i społeczności dotknięte ubóstwem.

Najbliższe miesiące wystawią na próbę misje Lekarzy Bez Granic w 80 krajach. Muszą oni z jednej strony dać opór epidemii koronawirusa, a z drugiej chronić przed nim znajdujących się już pod ich opieką pacjentów. Klienci Revolut mogą wesprzeć lekarzy w tej trudnej i nierównej walce.

Czas na solidarność i wzajemną pomoc

“To jest najlepszy czas na solidarność i wzajemną pomoc. Jesteśmy dumni z tego, że społeczność użytkowników Revolut aktywnie wspiera cele dobroczynne, w tym ratowników i lekarzy pracujących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Cieszymy się, że udało nam się udostępnić funkcję Donations i połączyć siły z Lekarzami Bez Granic. Zbiórka jest aktywna w całej Europie” - powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO, Revolut.

Czytaj także: Koronawirus: na co Polacy wydają pieniądze w czasie pandemii COVID-19? Revolut pokazał dane >>>

“Lekarze Bez Granic są wdzięczni za wsparcie społeczności klientów Revolut na rzecz walki z pandemią. Dzięki Waszej pomocy, będziemy mogli zapewnić opiekę medyczną osobom najbardziej narażonym na ryzyko choroby - zarówno samotnym i bezdomnym w Europie, jak i ofiarom wojen w Syrii i Jemenie” - powiedziała Vickie Hawkins, Dyrektor Wykonawczy w Lekarze Bez Granic.

“Od 1971 roku zrzeszamy lekarzy i niesiemy pomoc potrzebującym. Koordynujemy międzynarodowe działania ograniczające skutki epidemii. W 2014 roku walczyliśmy z epidemią Ebola w Zachodniej Afryce. Nie byłoby to możliwe gdyby nie hojność prywatnych darczyńców z całego świata. Dziś prosimy o wsparcie dla lekarzy, którzy walczą z koronawirusem. Razem możemy zapewnić większe bezpieczeństwo im i ich pacjentom” - dodała Hawkins.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Klienci Revolut w Europie mogą teraz łatwo i szybko przekazać mikrodatek na rzecz Lekarzy Bez Granic poprzez funkcję darowizn (Donations) w aplikacji. Pozwala ona zaokrąglać końcówki z codziennych wydatków, by zasiliły one wybraną organizację dobroczynną. Klienci mogą też przekazać za jej pośrednictwem jednorazowy datek lub wsparcie cykliczne w wybranej przez siebie kwocie. 

100% datków przekazanych przez klientów Revolut trafi do organizacji dobroczynnej. Firma Revolut nie obciąży donacji żadnymi opłatami. Nie ma kwoty minimalnej datku a funkcja dobroczynna może być w każdej chwili włączona lub wyłączona przez użytkownika z poziomu aplikacji. 

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: