Revolut: wyższe kwoty kredytów, do 150 tysięcy zł, i oprocentowanie kont oszczędnościowych w aplikacji

Z rynku

Revolut Bank zwiększył limit w udzielanych w pełni online gotówkowych kredytach ze 100 do 150 tys. zł i wydłużył maksymalny okres spłaty z 8 do 10 lat przy rzadko spotykanej w Polsce stałej stopie procentowej kredytu gotówkowego już od 7,99% w skali roku. Z kolei oprocentowanie dostępnych w aplikacji Revolut kont oszczędnościowych PLN z codzienną wypłatą odsetek wzrosło we wszystkich planach, z 1,4%, 1,2%, 1% i 0,95% w planie Metal, Premium, Plus i Standard, do kolejno 2%, 1,8%, 1,6% i 1,55%.

Revolut Saving Vault
Fot. Revolut

Revolut Bank zwiększył limit w udzielanych w pełni online gotówkowych kredytach ze 100 do 150 tys. zł i wydłużył maksymalny okres spłaty z 8 do 10 lat przy rzadko spotykanej w Polsce stałej stopie procentowej kredytu gotówkowego już od 7,99% w skali roku. Z kolei oprocentowanie dostępnych w aplikacji Revolut kont oszczędnościowych PLN z codzienną wypłatą odsetek wzrosło we wszystkich planach, z 1,4%, 1,2%, 1% i 0,95% w planie Metal, Premium, Plus i Standard, do kolejno 2%, 1,8%, 1,6% i 1,55%.

Revolut Bank wprowadził wiosenne porządki w ofercie depozytowo-kredytowej. Zmiany warunków oferty to odpowiedź na najwyższą od 24 lat inflację w Polsce, która przekroczyła w kwietniu poziom 12%, kolejne podwyżki stóp procentowych, ograniczoną dostępność taniego kredytu i częściową utratę zdolności kredytowej przez niektórych polskich konsumentów. Co proponuje Revolut?

Jako jeden z niewielu podmiotów na rynku Revolut Bank zaoferował kredyty gotówkowe ze stałym oprocentowaniem, dzięki czemu klienci nie muszą martwić się o wysokość raty kredytu przy kolejnych podwyżkach stóp procentowych. Ponadto, zwiększył limit w udzielanych w pełni online kredytach ze 100 tys. do 150 tys. zł i wydłużył maksymalny okres spłaty z 8 do 10 lat. Koszt kredytu zależy od oceny ryzyka, ale zaczyna się już od 7,99% w skali roku. Bank zrezygnował też z prowizji od udzielenia kredytu, wynosi ona zero złotych.

Co z depozytami?

Oprocentowanie dostępnych w aplikacji Revolut kont oszczędnościowych PLN z codzienną wypłatą odsetek wzrosło we wszystkich planach, z 1,4%, 1,2%, 1% i 0,95% w kolejno planie Metal, Premium, Plus i Standard, do odpowiednio 2%, 1,8%, 1,6% i 1,55%. Dla klientów, którzy część oszczędności wolą trzymać w EUR, stawki nie uległy zmianie, to 0,3%, 0,2%, 0,15% i 0,1% w kolejno, planie Metal, Premium, Plus i Standard.

Czytaj także: Revolut: półtora miliona klientów w Polsce otrzyma dostęp do lokalnych numerów kont >>>

“Revolut Bank nie wszedł jeszcze na rynek kredytów hipotecznych w Polsce. Nie mniej, kredyt do 150 tysięcy zł na okres do 10 lat przy stałym oprocentowaniu na poziomie 7,99%, to konkretna propozycja dla klientów, którzy szukają finansowania udzielanego online, w krótkim procesie, bez prowizji i zbędnych formalności“ - mówi Tomasz Jarczyk, Dyrektor ds. Produktów Kredytowych Revolut w Polsce.

Inflacja vs. wakacje

Przy inflacji, której średni poziom w strefie euro wynosi już rekordowe 7,5% (a w niektórych krajach, jak Polska, dochodzi do 12,4%) siła nabywcza oszczędności klientów istotnie maleje. Równolegle, wraz z każdą decyzją RPP o podwyżce stóp procentowych, rosną raty kredytów i coraz trudniej o tanie finansowanie na rynku. To nie są korzystne zmiany z punktu widzenia konsumenta. Czy wobec tego oszczędzać, inwestować czy wydawać?

Przed finansowymi dylematami stają między innymi osoby planujące letni wyjazd wakacyjny i przedsiębiorcy żyjący z turystyki. Wraz ze zniesieniem ograniczeń pandemicznych, nareszcie można podróżować. Tylko kogo na to stać? Jak rozłożyć w czasie wakacyjne wydatki? W ramach platformy Stays do rezerwowania hoteli, oprócz zniżek i cashbacku, Revolut udostępnił niedawno usługę Zarezerwuj Teraz, Zapłać Później, która pozwala odroczyć płatność za nocleg do momentu przybycia na miejsce pobytu.

Planując finansowanie wiosennego remontu lub letnich wakacji, czy to kredytem czy z własnych oszczędności, warto z uwagi na zmieniające się otoczenie ekonomiczne poświęcić więcej uwagi kwestiom finansowym. To samo robią instytucje kredytowe, takie jak Revolut Bank, ostrożnie sprawdzając zdolność kredytową każdego klienta aplikującego o kredyt lub kartę kredytową. Tę ostatnią Revolut oferuje z limitem kredytowym na poziomie 50 tys. zł przy jednym z najdłuższych w Polsce okresów bezodsetkowych, do 62 dni. Karta kredytowa może przydać się w podróży, choćby przy wynajmie samochodu za granicą - ze względu na ograniczoną podaż nowych aut, koszt najmu może być w tym sezonie wyraźnie wyższy.
Brak budżetu na wakacje? Jeszcze nie jest za późno. Odłożenie odpowiedniej kwoty ułatwi nowe oprocentowanie Saving Vaults wraz z funkcją zaokrąglania końcówek z codziennych płatności i automatycznego odkładania ich na konto oszczędnościowe. Sejf można personalizować ustawiając termin np. 1 sierpnia, konkretny cel np. wakacje w Chorwacji, dodanie nazwy, grafiki lub zdjęcia. Jeśli termin urlopu nie jest odległy, oszczędzający mogą ustawić podwajanie lub potrajanie odkładanych końcówek, a nawet mnożenie ich x10. Alternatywą jest cykliczne doładowanie sejfu, co miesiąc, co tydzień lub codziennie, by szybciej zgromadzić zamierzoną kwotę.

Na koniec nie zapomnijmy o ubezpieczeniu podróżnym! Revolut zapewnia ubezpieczenie podróżne w planach Premium i Metal rozszerzone w tym roku dzięki współpracy z Allianz Partners. Przygotujmy się finansowo na letni sezon turystyczny i w drogę…

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: