Rewitalizowana Kamionkowska 29 gotowa na lokatorów

Finanse i gospodarka

2C Partners, jedyna spółka specjalizująca się w rewitalizacji i restrukturyzacji kamienic notowana na warszawskiej giełdzie, rozpoczyna sprzedaż mieszkań w jednej z najstarszych kamienic przy ul. Kamionkowskiej na warszawskiej Pradze Południe.

Kamionkowska 29 to kolejne miejsce na mapie odradzającej się Pragi Południe, dzięki   działaniom 2C Partners. Praski prawy brzeg Wisły wpisuje się w trend zjawisk znanych z miast Europy Zachodniej. Polega on na napływie nowych mieszkańców do tych części miast, których atutem – mimo trwającej rewitalizacji przestrzeni miejskiej – jest doskonała lokalizacja. Praga Południe z roku na rok staje się prawdziwą dzielnicą zieleni. Park Skaryszewski z Jeziorkiem Kamionkowskim bywa nazywany dzięki swoim walorom kompozycyjnym jednym z najpiękniejszych parków Warszawy.

Kolejna rewitalizowana przedwojenna kamienica na koncie spółki 2C Partners to pieczołowicie odnawiana elewacja, grube ceglane mury, wysokie sufity – a więc wszystko to, czego szukają amatorzy mieszkań z klimatem. Koniec prac wykończeniowych elewacji  Kamionkowskiej 29 zaplanowano na 30 czerwca br.

– Osoby zainteresowane zakupem mieszkania najczęściej poszukują lokali o powierzchni od 30-50 mkw. Dodatkowo 2C Partners oferuje mieszkania, których cena za mkw jest o około 10 procent niższa od średnich cen transakcyjnych na lokalnym rynku – mówi Łukasz Tylec, Prezes Zarządu 2C Partners. – Lokale przy Kamionkowskiej 29 to mieszkania o powierzchni 36-39 mkw, jedno lub dwu pokojowe, a także antresole o wysokości niemal 3,5 m – dodaje Łukasz Tylec.

2C Partners zrewitalizowała szereg kamienic na prawym brzegu Wisły (m.in. ul.  Grochowska 332, Wileńska 10, ul. Kamionkowska 41). Kolejne projekty są w trakcie realizacji (ul. Kołowa 54, ul. Grochowska 282, Mińska 14 oraz Czapelska 24A). W Kamionkowskiej  2C Partners oferuje 4 mieszkania w stanie deweloperskim oraz jeden lokal użytkowy o łącznej powierzchni prawie 200 mkw.

Aktualnie spółka realizuje 8 projektów. Doświadczenie 2C Partners to łącznie 18 projektów obejmujących ponad 12 400 mkw w niemal 250 lokalach. Choć spółka działa na rynku wtórnym, to sprzedaje mieszkania w standardzie deweloperskim. Ponad 80% oferowanych mieszkań to lokale o powierzchni od 30 do 50 mkw. Ich cena jest niższa od średniej ceny transakcyjnej na rynku. Spółka charakteryzuje się krótkim cyklem inwestycyjnym, który skutkuje szybkim obrotem gotówki.

Źródło: 2C Partners

Udostępnij artykuł: