Rewolucyjna Karta wielowalutowa w Banku Pekao: dobre kursy i bezpłatne bankomaty za granicą

Bezgotówkowo / Z rynku

Dla wielu Polaków tegoroczne wakacje będą okazją do długo wyczekiwanych zagranicznych wycieczek. Te wiążą się z wymianą walut, która nieraz słabo zaplanowana, potrafi przysporzyć dodatkowych kosztów. Klienci Banku Pekao mogą skorzystać z Rewolucyjnej Karty wielowalutowej, która zapewnia za granicą korzystne warunki przewalutowania oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów.

Bank Pekao na wakacje
Fot. Bank Pekao

Dla wielu Polaków tegoroczne wakacje będą okazją do długo wyczekiwanych zagranicznych wycieczek. Te wiążą się z wymianą walut, która nieraz słabo zaplanowana, potrafi przysporzyć dodatkowych kosztów. Klienci Banku Pekao mogą skorzystać z Rewolucyjnej Karty wielowalutowej, która zapewnia za granicą korzystne warunki przewalutowania oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów.

Upragniony sezon wakacyjny już się rozpoczął. Zwiększony ruch w biurach podróży oraz dane Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którymi od dnia uruchomienia tzw. paszportów covidowych w ciągu tygodnia pobrało je aż milion osób wskazują, że wielu Polaków spędzi te wakacje za granicą.

Wyjazd do innego kraju zwykle wiąże się z koniecznością wymiany walut, wiele osób wkrótce stanie przed dylematem jak dużo pieniędzy wymienić. Jeśli wymienimy zbyt mało środków w danej walucie podczas pobytu za granicą, może nam jej zabraknąć i będziemy musieli ją dokupić w zagranicznych kantorach, często po bardzo niekorzystnym kursie. Z kolei jeśli kupimy jej zbyt dużo, po powrocie będziemy chcieli wymienić ją znów na złotówki i na ogół stracimy na całej operacji. Warto mieć pod ręką rozwiązanie, które pomoże się od tego uchronić – wyjaśnia Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao S.A.

Transakcje przeliczane bez prowizji banku

Na uwagę zasługuje Rewolucyjna Karta wielowalutowa Banku Pekao, którą można płacić zarówno w kraju jak i poza nim, nie martwiąc się o koszty przy wymianie walut. Podczas płatności kartą za granicą transakcje przeliczane są bez prowizji banku, bezpośrednio po kursach Mastercard, które są zbliżone do kursów referencyjnych Narodowego Banku Polskiego.

Klient Pekao przed wyjazdem nie musi wymieniać już pieniędzy w kantorze. Wystarczy, że skorzysta z karty, w której kurs po którym przeliczane są transakcje jest wyjątkowo korzystny.

– Wiele osób przekonało się do tego rozwiązania i nie martwi się o ukryte koszty podróży. Bank wydał już ponad 1,3 mln Rewolucyjnych Kart dodaje Tomasz Molenda, Dyrektor Biura Zarządzania Segmentem Klientów Detalicznych w Banku Pekao S.A.

Wypłaty gotówki z bankomatów za granicą bez opłat

Co więcej, podczas podróży bank nie pobiera opłat za wypłaty gotówki Kartą Rewolucyjną z bankomatów za granicą wydaną do Konta Przekorzystnego. Nagrodzone w tym roku statuetką „Złotego Bankiera” Konto Przekorzystne Banku Pekao, może być wraz kartą bezpłatne. Wystarczy jeśli jego właściciel co miesiąc zapewni wpływ 500 zł na konto i wykona jedną transakcję kartą. Dla osób do 26 roku życia konto i karta są bezwarunkowo darmowe.

Ubezpieczenie podróżne

Pekao dba także o ochronę dla swoich klientów podczas wakacji. Bank przy współpracy z PZU wprowadził niedawno do oferty ubezpieczenie podróżne, które można kupić w pełni zdalnie, dla siebie i osób, z którymi klient wybiera się w podróż. „Bezpieczna podróż” zapewnia ochronę, która pozwala cieszyć się beztroskimi wakacjami, a zawarcie umowy jest proste i trwa dosłownie kilka minut. Umowę można zawrzeć przed wyjazdem, nie później niż dwie godziny przed rozpoczęciem podróży, korzystając z serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Czytaj także: Bank Pekao we współpracy z PZU wprowadza do oferty nowe ubezpieczenia podróżne >>>

Warto wiedzieć, że teraz otwierając Konto Przekorzystne na selfie z Rewolucyjną Kartą wielowalutową można skorzystać z atrakcyjnej promocji i otrzymać 100 zł na dowolne zakupy. Wystarczy spełnić proste warunki, czyli zapewnić min. 500 zł wpływu na konto oraz wykonać cztery transakcje bezgotówkowe kartą w czasie trzech miesięcy od otwarcia konta, a nagroda zostanie przelana na rachunek w Banku Pekao S.A. Promocja trwa do 14 lipca 2021 r.

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: