Ricoh Polska partnerem „Biegu po Nowe Życie”

Finanse i gospodarka

Ricoh Polska została oficjalnym partnerem "Biegu po Nowe Życie" - projektu społecznego promującego transplantację narządów, zainicjowanego m.in. przez Przemysława Saletę.

Ricoh Polska została oficjalnym partnerem "Biegu po Nowe Życie" - projektu społecznego promującego transplantację narządów, zainicjowanego m.in. przez Przemysława Saletę.

Ricoh Polska od lat wspiera liczne inicjatywy społeczne, takie jak m.in. Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" - ogólnopolski program sportowo-społeczny, zainaugurowany w sezonie 2009/2010, adresowany do młodzieży uprawiającej narciarstwo biegowe, którego podstawowym celem jest pomoc w wyłonieniu największych talentów tej dyscypliny sportu.

"Bieg po Nowe Życie" promuje działania prozdrowotne, edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego.

Czwarta edycja "Biegu po Nowe Zycie" odbędzie się już w sobotę, 1 marca, w Wiśle. W tym roku, ze względu na brak śniegu, "Bieg po Nowe Życie 2014" odbędzie się w formule nordic walking - narty biegowe zostaną zamienione na kije.

Na starcie pojawią się znani i lubiani aktorzy, artyści oraz sportowcy i dziennikarze. Wśród nich będą m.in. Jarek Jakimowicz, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Jarosław Kret, Beata Tadla, Paweł i Łukasz Golcowie, Kabaret Łowcy.B, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Rafał Sonik, Przemek Saleta. W każdej sztafecie wystartuje sportowiec zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Sportu po Transplantacji.

Patronat honorowy nad projektem objęli Prezydent RP Bronisław Komorowski i pierwsza dama Anna Komorowska. Gościem tegorocznej edycji wydarzenia będzie profesor Jerzy Buzek.

Źródło: Ricoh

Udostępnij artykuł: