Robert Sztemberg stanie na czele Działu Doradztwa Finansowego JLL w Polsce

Kadry

JLL ma przyjemność poinformować, że Robert Sztemberg dołączył do firmy jako Dyrektor Działu Doradztwa Finansowego (Corporate Finance).

JLL ma przyjemność poinformować, że Robert Sztemberg dołączył do firmy jako Dyrektor Działu Doradztwa Finansowego (Corporate Finance).

Dział Doradztwa Finansowego JLL świadczy usługi strategicznego doradztwa finansowego na rzecz firm działających na rynkach nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo - Wschodniej. Zespół pod kierownictwem Roberta Sztemberga skoncentruje swoje działania na rynku instrumentów dłużnych, w tym m.in. pozyskiwaniu kredytów dla deweloperów i inwestorów, refinansowaniu zadłużenia inwestorów i deweloperów, a także reprezentacji i doradztwie świadczonym na rzecz podmiotów bankowych.

W ostatnich 2 latach Robert Sztemberg pracował w ECE Polska i był odpowiedzialny za transakcje inwestycyjne - wyszukiwanie okazji inwestycyjnych i negocjacje transakcji inwestycyjnych w imieniu ECE - a także kwestie związane z rozwojem i planowaniem nowych obiektów oraz rozbudową istniejących centrów handlowych z portfela ECE (na przykład Galerii Bałtyckiej).

Co istotne, Robert Sztemberg ma bardzo szerokie doświadczenie na rynkach finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem sektora bankowego w Niemczech, jak również Europie Środkowo - Wschodniej i Rosji. W latach 2009 - 2012 Robert pełnił funkcje kierownicze w HSH Nordbank AG w Hamburgu. W strukturze firmy odpowiadał również za pozyskiwanie klientów strategicznych oraz nadzorował zespół odpowiedzialny za relacje z kluczowymi klientami z segmentu nieruchomości. Wcześniej kierował przedstawicielstwem HSH Nordbank na rynek polski - w Warszawie (w latach 2002 - 2009), oraz rosyjski - w Moskwie (w latach 2007 - 2009). Robert jest absolwentem Zarządzania (Business Administration) na Politechnice w Konstancji.

Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce, komentuje: "Jestem bardzo zadowolony, że Robert zgodził się dołączyć do naszego polskiego zespołu i poprowadzić dział doradztwa finansowego. Doświadczenie Roberta w obszarze bankowości jest bardzo wartościowe i doskonale uzupełni wiedzę i umiejętności działu doradztwa finansowego JLL. Przy pogorszonej kondycji rynków kredytowych na całym świecie, czego skutki są wyraźnie widoczne w Europie Środkowej, głęboka znajomość i rozumienie specyfiki funkcjonowania sektora bankowego przez Roberta są kluczowym atutem i powinny przynieść duże korzyści klientom JLL. Decyzja o powierzeniu Robertowi roli dyrektora zespołu ds. doradztwa finansowego wpisuje się w naszą strategię stworzenia w JLL najlepszej na rynku kompetencji w obszarze szeroko pojętego rynku kapitałowego (doradztwo zarówno inwestycyjne, jak i kredytowe). Widzimy też na rynku specyficzne zapotrzebowanie klientów na dobrej jakości usługi doradcze w obszarach kredytowych".

Robert Sztemberg, Dyrektor Działu Doradztwa Finansowego, JLL, dodaje: "Zmiany na rynku finansowym po 2009 wymagają od inwestorów i deweloperów nowego podejścia i rozwiązań. Ostrożna polityka banków oraz zwiększające się wymogi administracyjne stwarzają pole do rozwoju wyspecjalizowanych usług doradczych z zakresu pozyskiwania finansowania dla nowych projektów. Wraz z zespołem planujemy skoncentrować się na pomocy zarówno inwestorom, jak i deweloperom w finansowaniu i refinansowaniu projektów, chcemy też świadczyć usługi dla banków".

Źródło: JLL

Udostępnij artykuł: