Rodzinna aplikacja Revolut Junior dostępny dla klientów Standard w Polsce

Z rynku

Revolut Junior
Fot. Revolut

Revolut Junior, nowa rodzinna aplikacja do zarządzania pieniędzmi zaprojektowana z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku 7-17 lat, jest już dostępna w bezpłatnym planie Standard.

#RevolutJunior, nowa rodzinna aplikacja do zarządzania pieniędzmi zaprojektowana z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku 7-17 lat, jest już dostępna w bezpłatnym planie Standard #Revolut @RevolutApp

Revolut, globalna platforma usług finansowych, z której korzysta 12 milionów klientów, udostępnił aplikację, karty i konta Junior wszystkim klientom w Polsce – także w bezpłatnym planie Standard. Aplikacja do zarządzania pieniędzmi zaprojektowana z myślą o rodzicach i dzieciach w wieku  7-17 lat trafiła do klientów Premium i Metal w maju. Dziś w planach płatnych Revolut Junior pojawił się w nowej wersji, rozszerzonej o funkcje zadań domowych (Tasks) i stałego kieszonkowego (Weekly Allowances).

Promowanie dobrych nawyków finansowych wśród młodych

Celem Revolut Junior jest promowanie dobrych nawyków finansowych wśród młodych, w bezpiecznych ramach, które kontrolują dorośli rodzice lub opiekunowie. Konta Revolut Junior mogą być zakładane przez rodzica lub prawnego opiekuna, który jest już użytkownikiem Revolut. Konto oferuje doświadczenie użytkownika i narzędzia budujące nawyki i umiejętności, które przydadzą się w osiągnięciu przyszłej niezależności finansowej. 

Usługa składa się z trzech głównych elementów

1. Nowej aplikacji Revolut Junior, zaprojektowanej tak, by dziecko mogło m.in. łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach,

2. Nowej sekcji w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka,

3. Specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior dla dziecka.

Czytaj także: Revolut uruchomił w Polsce funkcję Rewards: algorytm rozpoznaje ulubione marki i oferuje rabaty >>>

Klienci Revolut Standard będą mogli założyć dziecku 1 konto i zamówić 1 kartę Junior (miesięczny limit 160 PLN, obowiązuje opłata za dostawę karty), podczas gdy klienci Premium i Metal mogą założyć odpowiednio 2 i 5 kont oraz kart Junior (roczny limit 16 000 PLN, darmowa dostawa kart).

Nowe funkcje Junior w planie Premium i Metal

Nowe funkcje Junior dostępne w planie Premium i Metal:

1. Zadania domowe (Tasks) pozwalają dzieciom zarobić dodatkowe pieniądze w ramach kieszonkowego, dzięki ukończeniu wyznaczonych przez rodziców zadań i celów – sumienność i ciężka praca łączy się z nagrodą!

2. Stałe kieszonkowe (Weekly Allowance) pozwala rodzicom zasilać konto Junior regularnie, za pomocą zlecenia stałego – cykliczne kieszonkowe pomoże lepiej planować oszczędności i wydatki!

Rodzice, korzystając z ich własnych aplikacji Revolut, będą mogli zarządzać kieszonkowym ich dzieci i własnymi wydatkami z jednego miejsca – co stworzy “centrum dowodzenia” wydatkami rodziny. Będą mogli korzystać z błyskawicznych transferów na konto dziecka oraz szybkiego wglądu w konta i poszczególne transakcje. 

Rodzice będą mogli ponadto dostawać błyskawiczne powiadomienia o transakcjach dziecka. Usługa obejmuje też ustawienia bezpieczeństwa, pozwalające kontrolować rodzicowi funkcje karty, np. transakcje online.

Kolejne funkcje Junior zaplanowane dla klientów Premium i Metal:
1. Możliwość równoczesnego zarządzania kontem Junior przez dwoje rodziców.
2. Sejfy Junior Vaults umożliwiające dzieciom odkładanie kieszonkowego na konkretne projekty i cele.
3. Płatności mobilne.

Na tym nie koniec. Revolut planuje poszerzenie usługi o szereg funkcjonalności, takich jak: raporty o wydatkach, limity wydatków, nagrody oraz porady finansowe dla dzieci, kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi. Każda z funkcji będzie sprzyjała komunikacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem i wspólnej nauce codziennych finansów. 

“Naszym celem jest pomóc dzieciom w edukacji finansowej, dlatego z dumą rozszerzamy Revolut Junior o nowe funkcje i udostępniamy “lekką wersję” usługi w darmowym planie Standard. Pierwsze rozmowy o pieniądzach zaczynają się w domu, a my wierzymy, że ważne nawyki i umiejętności finansowe zdobywa się krok po kroku – poprzez doświadczenie i pod nadzorem rodziców i opiekunów. Mamy nadzieję, że nowa funkcja Tasks sprawi, że nauka finansów okaże się też dobrą zabawą, zarówno dla rodziców jak i dzieci” – powiedział Aurelien Guichard, Product Owner, Revolut Junior.

“Zaobserwowaliśmy, że z uwagi na pandemię, wiele sklepów i restauracji przechodzi na płatności bezgotówkowe. To sprawia, że dzieci, które tradycyjnie dostają od rodziców kieszonkowe w gotówce, stają się finansowo wykluczone. Wierzymy, że Revolut Junior pozwoli uporać się z tym problemem, pomoże dzieciom płacić bezstykowo i wydawać kieszonkowe w sposób bezpieczny” – dodaje szef produktów Revolut Junior.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: