Ronald Binkofski nowym dyrektorem generalnym polskiego oddziału Microsoft

Kadry

Ronald Binkofski obejmuje stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału Microsoft. Nową funkcję pełni od 9 stycznia 2013 roku. Zastąpi pełniącego obowiązki Dariusza Piotrowskiego, który ponownie skupi się na swojej głównej roli dyrektora działu Nowych Technologii.

Ronald Binkofski obejmuje stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału Microsoft. Nową funkcję pełni od 9 stycznia 2013 roku. Zastąpi pełniącego obowiązki Dariusza Piotrowskiego, który ponownie skupi się na swojej głównej roli dyrektora działu Nowych Technologii.

Ronald Binkofski przejmuje stery w polskim oddziale Microsoft po ponad 2 latach kierowania oddziałem Microsoft w Rumunii. Jednak już wcześniej był związany z polskim biurem firmy, do którego dołączył w marcu 2006 roku. Przez przeszło 4 lata kierował działami Nowych Technologii - Developer and Platform Group (marzec 2006 r. - październik 2008 r.) oraz Marketingu i Operacji - Marketing and Operations ( październik 2008 r. - październik 2010 r.). W tym czasie dał się poznać jako sprawny i skuteczny menedżer oraz lider biznesowy. W swoich rolach był członkiem najwyższego kierownictwa firmy i miał wpływ na jej strategię oraz kształt podejmowanych decyzji. Dziś powraca do zespołu, któremu jest znany, w nowej roli dyrektora generalnego.

binkofski.ronald.150x200"O ile oczywiście decyzja o wyjeździe z Rumunii i pozostawieniu mojego zespołu była trudna, o tyle jestem dumny, że moje dotychczasowe wysiłki i osiągnięcia zostały docenione i powierzono mi zadanie kierowania Microsoft w Polsce. To dla mnie zaszczyt, ale też przyjemność wracać do polskiego oddziału Microsoft i mieć możliwość przewodzenia grupie świetnych menedżerów ze znaczącymi osiągnięciami na rynku. Niedawno wprowadzone produkty dla użytkowników końcowych, z Windows 8 na czele, jak i rozwiązania serwerowe dają Microsoft niepowtarzalną szansę rozszerzenia udziałów rynkowych. Jestem przekonany, że wspólnie z ponad 300 osobowym zespołem firmy będziemy w stanie tę szansę wykorzystać" - powiedział Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Wcześniej w latach 1995 - 2004 Ronald Binkofski pracował w firmie Software AG, gdzie karierę rozpoczął w dziale rozwoju oprogramowania. Następnie był odpowiedzialny za rozwój biznesu Software AG w Afryce oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności skupiając się na takich krajach jak Polska, Rosja, Czechy oraz krajach Europy Południowo-Wschodniej. Od 2000 r. Ronald Binkofski zarządzał oddziałami Software AG w Polsce, Rosji i Czechach, współpracując z partnerami i klientami firmy. Do jego głównych zadań należało tworzenie i realizacja strategii sprzedaży.
W latach 2004 - 2006, przed podjęciem pracy w Microsoft, Ronald Binkofski prowadził niezależną działalność

doradczą związaną z rynkiem informatycznym oraz inwestycjami zagranicznymi w polski rynek ubezpieczeniowy.  
"Ronald Binkofski jest doświadczonym menedżerem, który niejednokrotnie udowadniał swoją skuteczność i rozumienie mechanizmów, które rządzą rynkiem. Jestem pewien, że wszystkie jego dotychczasowe doświadczenia pomogą mu teraz skutecznie kierować drugim, co do wielkości oddziałem Microsoft
w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jakim jest Polska. To bardzo ważna rola. Jestem przekonany, że Ronald jej sprosta i pomoże całemu zespołowi osiągać jeszcze lepsze wyniki na wszystkich polach działalności" - powiedział Don Grantham, Wiceprezes Microsoft odpowiedzialny za region Europy Środkowo-Wschodniej.

Udostępnij artykuł: