Rosną ceny niemieckich akcji

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) utrzymuje swój poziom powyżej 1.3531 wobec dolara amerykańskiego podczas porannego tradingu.

Euro (EUR) utrzymuje swój poziom powyżej 1.3531 wobec dolara amerykańskiego podczas porannego tradingu.

Wspólna waluta jest jedną z silniejszych walut 2013 roku wspinając się z roku na rok o 5 procent. To jednak jest koszt około 0,5% PKB. Nawet przy negatywnych stopach procentowych Europejski Bank Centralny musi pokazać, że ma narzędzia potrzebne do deflacji.

Dolar amerykański (USD) zachował swoje umocnienie wobec jena japońskiego (JPY) nadal trzymując się powyżej 101.54. Dolar może jeszcze się umocnić, jeśli publikacje danych dotyczących pozwoleń na budowę w USA i poziomu zaufania konsumentów, które będą miały miejsce dzisiaj po południu, okażą się lepsze od oczekiwań.

Akcje

GER 30 (DAX) patrzy na wyższe wartości przesuwając się powyżej poziomu 9287. Wartość największego niemieckiego indeksu będzie rosła, jeśli niemiecka gospodarka będzie rosła w siłę i będzie jedną z tych z najlepszą stopą wzrostu w Strefie Euro. 

Towary

Ropa Brent (BRT) odzyskała 200 punktów po otwarciu handlu na niższym poziomie wczoraj w związku z porozumieniem nuklearnym Iranu. Rozwój tej sytuacji jest szczególnie istotny dla cen energii - Iran jest jednym z największych producentów ropy naftowej na świecie i już od lat jest odcięty od rynków zachodnich.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) pozostaje powyżej poziomu 1.6144 po spadku z poziomu 1.6240 wobec dolara amerykańskiego przed dzisiejszą publikacją raportu o inflacji Wielkiej Brytanii. Raport jest okazją do publicznego wysłuchania prognoz gospodarczych i inflacyjnych Banku Anglii.
Inwestorzy powinni tworzyć długi stelaż (Long Straddles) na funcie szterlingu, aby skorzystać ze zmienności na rynku. Long Straddle tworzona jest poprzez zakup opcji "Call" a-the-money oraz opcji "Put" at-the-money.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: