Rozmowa z Krzysztofem Kołodziejczykiem: O otoczeniu biznesowym firm z branży CIT i rozwiązaniach technologicznych umożliwiających redukcję kosztów

Multimedia

Krzysztof Kołodziejczyk - Prezes firmy TALEMAX

Krzysztof Kołodziejczyk - Prezes firmy TALEMAX

Krzysztof Kołodziejczyk: Firmy CIT czeka w najbliższym czasie bardzo dużo zmian i wyzwań. Z jednej strony jest to związane z wprowadzeniem nowego zarządzenia Prezesa NBP, które nakłada nowe obowiązki między innymi na firmy CIT. Związane są one z sortowaniem jakościowym. Urządzenia, które są zainstalowane w firmach CIT tylko częściowo są dostosowane do wyymogów nowego zarządzenia. Najprawdopodobniej potrzebne będą nowe inwestycje.

Z drugiej strony presja płacowa - problemy związane z rynkiem pracy również wymuszą dużo zmian i automatyzacji. To będą procesy zbieżne. Z jednej strony rozporządzenia z drugiej presja płacowa, które w sposób nieunikniony wymuszą zmiany i sporą automatyzację w sortowniach.

Talemax oferuje całą gamę rozwiązań dla różnych obszarów rynku. Procesy automatyzacji czekają nas nie tylko w sortowniach, ale również w oddziałach, w których dzieje się bardzo dużo. Banki mają te same problemy z pracownikami, z klientami, którzy coraz rzadziej przychodzą do oddziałów, co także wymaga automatyzacji procesów. Na świecie jest bardzo dużo projektów, które wiążą się z ograniczeniem powierzchni placówek i ilości personelu, a w zamiaqn za to z automatyzacją.

Jest jeszcze trzeci obszar, w którym automatyzacja do Polski prawie w ogóle nie wkroczyła, ale w wielu krajach świata jest już bardzo rozpowszechniona. To automatyzacja prcesów gotówkowych w sektorze detalicznym. Zarówno we front office jak i w back office jest cała gama rozwiązań. Talemax oferuje sporo urządzeń do tego typu procesów.

Sektor detaliczny, czyli zarówno duże sieci handlowe jak i małe sklepy - wszystkie posługują się gotówką. Procesy gotówkowe są niezautomatyzowane, wszystko dzieje się ręcznie. Na świecie te procesy są coraz bardziej zautomatyzowane za pomocą urządzeń, które przyjmują banknoty, a nawet bilon. Sklepy dzięki temu mogą mieć gotówkę na koncie od razu jeśli bank oferuje taką usługę, a w Polsce pojawiły się tego typu oferty. Sklep automatycznie ma gotówkę na koncie wpłacając ją do swego rodzaju wpłatomatu, ale takiego, który znajduje się już w samym sklepie, nie ma potrzeby jeżdżenia do centrów handlowych czy oddziałów, szczególnie duże sieci handlowe coraz częściej korzystają z tego typu rozwiązań.

Relacja video dostępna tutaj

aleBank.pl

Udostępnij artykuł: