Rozmowa z Pawłem Czachowskim: Aktywa Poczty Polskiej

Multimedia

Paweł Czachowski - Regionalny Dyrektor ds. Operacji w firmie Poczta Polska

Paweł Czachowski - Regionalny Dyrektor ds. Operacji w firmie Poczta Polska

Paweł Czachowski: W dzisiejszych czasach, w których świat funkcjonuje także w alternatywnej rzeczywistości informatycznej, firmy muszą z niej korzystać. Szybkość transferu danych, raportowania - w to wszystko trzeba zainwestować, bo te rozwiązania pomogą sprostać wymaganiom klientów, a także zabezpieczą proces. Wyeliminowanie możliwości pomyłki to jest także bardzo ważny aspekt automatyzacji procesów i działalności firm z branży obsługi gotówki.

Także automatyzacja po stronie transportu gotówki, zabezpieczenia technicznego, nowoczesne rozwiązania śledzenia miejsca pojazdu, transmisji danych - to wszystko wpływa na szybkość procesów, ich organizację i przekłada się na obniżenie kosztów oraz podwyższenie jakości zadowolenia klientów firm obsługujących gotówkę.

Mamy największą sieć sekcji ochrony, z których wyjeżdżają nasze samochody konwojowe i największą sieć sortowni gotówki. Mamy blisko 50 sortowni i ponad 50 sekcji ochrony, w których zlokalizowane są nasze oddziały konwojowe. To znacznie przekłada się na czas reakcji i możliwość reakcji awaryjnej, gdyż obsługując gotówkę z 50 lokalizacji, a nie z 16, mamy większe możliwości operacyjne.

Ostatnie rozwiązanie, które wprowadzamy to zastosowanie sorterów wielokieszeniowych, które same raportują koniec procesu gotówkowego. Są wpięte w system i połączone z systemami kientów, co znacznie ułatwia i usprawnia obsługę i raportowanie. Nie ma już ręcznego księgowania wartości pieniężnych, zwiększa prędkość i eliminuje możliwość pomyłki.    

Materiał video dostępny tutaj

aleBank.pl

Udostępnij artykuł: