Rozmowy o etyce w finansach

NBS 2018/03

Spotkania autorskie są doskonałą okazją do rozmowy i wymiany obserwacji, co oczywiste, na temat prezentowanej książki, ale także szerszej dyskusji z autorem i z zaproszonymi gośćmi. Nie inaczej było w przypadku spotkania z prof. Paulem Dembinskim podczas prezentacji jego najnowszej książki „Etyka i odpowiedzialność w świecie finansów”.

Prof. Dembinski od lat zajmuje się zagadnieniem etyki w finansach. Jego działalność naukowa skupia się wokół badań związanych z etyką i finansami, przenikania się tych dwóch sfer, a także ich wzajemnych relacji. Kolejna jego książka stanowi kontynuację rozważań podjętych we wcześniejszej „Finanse po zawale. Od euforii finansowej do gospodarczego ładu”. Paul Dembinski jest także współprzewodniczącym jury międzynarodowego Konkursu Ethics & Trust in Finance Prize, którego polską edycję organizuje Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich. Dzięki jego aktywności dyskusja o etyce w sektorze finansów zatacza coraz szerszy krąg i dociera do coraz większej liczby odbiorców.

O książce słów kilka

Zanim przejdę do prezentacji ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: