Różne formy – ta sama bankowość

Relacje

W Warszawie rozpoczęło się jedno z największych dorocznych spotkań środowiska bankowego i finansowego. "HORYZONTY BANKOWOŚCI", bo o nich mowa, po raz trzeci zorganizowały Centrum Prawa Bankowego i Związek Banków Polskich.

W Warszawie rozpoczęło się jedno z największych dorocznych spotkań środowiska bankowego i finansowego. "HORYZONTY BANKOWOŚCI", bo o nich mowa, po raz trzeci zorganizowały Centrum Prawa Bankowego i Związek Banków Polskich.

Do Hotelu Double Tree przybyli licznie przedstawiciele świata nauki i administracji publicznej, politycy, prezesi, członkowie zarządów i dyrektorzy banków, specjaliści i eksperci rynku finansowego i IT. Przygotowano dla nich - co istotne w jednym miejscu i czasie - konferencje, spotkania i debaty. Równolegle - o godz. 9.30 wystartowały Forum Strategii Bankowych oraz IX Kongres Gospodarki Elektronicznej. W tematykę pierwszego wydarzenia, a poświęcono je zagadnieniu, jakie będą banki po roku 2020, wprowadził dr Mieczysław Groszek, wiceprezes Związku Banków Polskich, zaś roli moderatora podjął się Stanisław Brzeg‐Wieluński, redaktor naczelny "Miesięcznika Finansowego BANK".

fsb2014.foto.01.600x

Kongres Gospodarki Elektronicznej to coroczne spotkanie przedstawicieli administracji publicznej, samorządowej, środowiska finansowego, naukowego oraz wielu organizacji gospodarczych, stowarzyszeń naukowo-technicznych i firm oddziaływujących na budowę i rozwój nowoczesnej gospodarki elektronicznej w Polsce. Tegoroczną, 9. edycję, otworzył Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

kge.2014.foto.01.600x

Pół godziny później rozpoczęła się konferencja "Płatności mobilne 2014". Uczestniczą w niej głównie, ale nie wyłącznie, przedstawiciele kadry zarządzającej sektora bankowego, menedżerowie departamentów bankowości elektronicznej i mobilnej, oficerowie bezpieczeństwa, menedżerowie działów IT oraz marketingu i public relations. Gości powitał i w tematykę obrad wprowadził Andrzej Wolski, wiceprezes zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

pm2014.foto.01.600x

Wczesnym popołudniem, o godz. 13.00 rozpocznie się spotkanie Komitetu ds. Jakości Usług Finansowych przy Związku Banków Polskich. Komitet działa na rzecz współpracy pomiędzy bankami i innymi instytucjami finansowymi w zakresie badań rynku, szkoleń i wymiany doświadczeń. Chodzi o zapewnienie klientom najwyższej jakości usług, a także o transparentność działań mających wzmocnić wizerunek sektora finansowego i zaufanie doń konsumentów.

Od godz. 16.00 przewidziano uroczystą galę "Miesięcznika Finansowego BANK". W jej trakcie nagrodzeni zostaną laureaci konkursu Robina Cosgrove na najlepszy esej poświęcony etyce w finansach, wręczone zostaną także nagrody dziennikarskie im. Mariana Krzaka. Punktem kulminacyjnym będzie rozstrzygnięcie 19. już rankingu miesięcznika - "50 największych banków w Polsce", po nim zaś debata - "Bankowa droga po horyzont".

 

"HORYZONTY BANKOWOŚCI 2014"

to multikonferencyjny projekt, w skład którego wchodzą:

 

W części przedpopołudniowej:

 

W części popołudniowej:

Udostępnij artykuł: