Różne oblicza bankowości

Tylko u nas

W Warszawie rozpoczęło się jedno z największych dorocznych spotkań środowiska bankowego i finansowego. "HORYZONTY BANKOWOŚCI 2015". Już po raz czwarty wydarzenie przygotowały Centrum Prawa Bankowego i Informacji z Miesięcznikiem Finansowym BANK oraz Związek Banków Polskich.

Horyzonty Bankowości 2015:

W tym roku “HORYZONTY BANKOWOŚCI” zorganizowano na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przybyli na nie licznie przedstawiciele administracji publicznej i świata nauki, politycy, prezesi, członkowie zarządów i dyrektorzy banków, specjaliści i eksperci rynku finansowego, prawa bankowego i IT. Przygotowano dla nich – w jednym miejscu i w tym samym czasie – konferencje, spotkania i debaty. Równolegle – o godz. 9.00 wystartowały Forum Strategii Bankowych oraz “Płatności Mobilne 2015”.

Pierwszą konferencję otworzył Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich; drugą zaś dr Mieczysław Groszek, wiceprezes ZBP. Pół godziny później rozpoczął się IV Kongres Prawa Bankowego i Informacji 2015. W jego tematykę wprowadził Jerzy Bańka, wiceprezes ZBP.

fsb2015.otwarcie.pietraszkiewicz.600x

pm2015.otwarcie.groszek.600x

kpbii2015.otwarcie.banka.600x

Od godz. 15.30 przewidziano uroczystą galę “Miesięcznika Finansowego BANK”. W jej trakcie wręczone zostaną nagrody dziennikarskie im. Mariana Krzaka. Następnie odbędzie się debata “Rozwój gospodarczy a banki – szanse, wyzwania, dylematy”. Po niej nagrodzeni zostaną laureaci konkursu Robina Cosgrove na najlepszy esej poświęcony etyce w finansach,. Punktem kulminacyjnym będzie rozstrzygnięcie 20. już rankingu miesięcznika – “50 największych banków w Polsce”.

(ila)

 

 

Udostępnij artykuł: