Rozpoczęcie działalności Visa Europe Collab –międzynarodowego inkubatora innowacji płatniczych

Finanse i gospodarka

Biura Visa Collab uruchomione w Londynie i Tel Awiwie100 dni na ocenę innowacyjności zgłaszanych projektów

Visa Europe ogłosiła otwarcie międzynarodowego inkubatora innowacyjności Visa Europe Collab. We współpracy z siecią partnerów z obszaru usług cyfrowych i nowoczesnych technologii finansowych, Visa Europe Collab wspierać będzie start-upy, dostarczając im kluczowych informacji, narzędzi i kontaktów umożliwiających rozwijanie technologii i usług, zmieniających sposoby dokonywania płatności.

„Visa ma wyjątkowe możliwości wspierania wynalazców i innowatorów w rozwoju i wdrażaniu na szeroką skalę ich pomysłów”, mówi Steve Perry, założyciel i współtwórca Visa Europe Collab. „Posiadamy pięćdziesięcioletnie doświadczenie w branży oraz rozbudowaną sieć kontaktów i działamy na ogromną skalę dzięki ponad trzem tysiącom członkowskich banków i instytucji finansowych. Obecnie, z pomocą inkubatora innowacyjności, tworzymy nową społeczność i sieć partnerską – by dzielić się radą i doświadczeniem, które są tak potrzebne przedsiębiorcom i start-upom w komercyjnym wdrażaniu w życie ich innowacyjnych pomysłów”.

W pierwszym roku swojej działalności Visa Europe Collab zajmie się co najmniej 20 pomysłami, z których każdy przejdzie przez kolejne stadia 100-dniowego procesu oceny innowacyjności, poczynając od wstępnej selekcji, przez próby rynkowe do fazy projektowania oraz weryfikacji koncepcji. Najlepsze spośród ostatecznie zweryfikowanych pomysłów, o największym potencjale wdrożeniowym, zostaną dopracowane w działach odpowiadających za biznes Visa i już jako kompletne rozwiązania będą mogły być wykorzystywane przez banki członkowskie Visa, detalistów i konsumentów w całej Europie.

Inkubator innowacyjności Visa Europe rozpoczął już działalność w Londynie oraz Tel Awiwie, a wkrótce będzie również uruchomiony w Berlinie.

„Kluczowym pojęciem wyjaśniającym misję Visa Europe Collab jest: współpraca. Nie chodzi nam o przejmowanie nowych firm czy nabywanie w nich udziałów. Zamiast tego umożliwiamy innowacyjnym podmiotom dostęp do doświadczenia, usług oraz rezultatów badań i rozwoju całej społeczności firm o podobnym charakterze, dążących do przedefiniowania relacji obywateli ze światem płatności. W trakcie naszego 100-dniowego procesu oceny, przedsiębiorcy uzyskają wyjątkową okazję do współpracy z najbardziej błyskotliwymi specjalistami z branży płatniczej i spoza niej, po to by móc zrealizować swoje pomysły i być może dotrzeć do ogromnej liczby klientów czołowych banków w całym regionie.

Nigdy jeszcze sfera płatności i finansów nie była równie fascynująca jak obecnie, gdy na nasze sposoby płacenia wpływają coraz nowsze rozwiązania i technologie, od urządzeń przenośnych po rzeczywistość wirtualną. Uznaliśmy to za idealny moment do zainaugurowania naszego inkubatora. Wierzymy, że jesteśmy w stanie dostarczyć spoiwo wiążące ogromną liczbę podmiotów – wśród nich wynalazców i innowatorów, banki, detalistów, operatorów sieci komórkowych oraz jednostki sektora publicznego – tak, żeby rozwijały one cały nowy ekosystem, dostarczając najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania płatnicze” – podsumowuje Steve Perry.

Źródło: VISA Europe

Udostępnij artykuł: