Rozpoczyna się 48. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Gospodarka

Logo World Economic Forum
Źródło: www.weforum.org

We wtorek rozpoczyna się 48. Światowe Forum Gospodarcze w Davos. W jego trakcie odbędzie się ponad 400 wydarzeń, w tym również organizowane przez polski Bank Pekao, podała instytucja.

Rozpoczyna się 48. Światowe Forum Ekonomiczne w #Davos. #wef18 #Davos2018

– Obecność w Davos dla Banku Pekao jest kluczowa – musimy być bardzo blisko tego, co globalnie dzieje się, jeśli chodzi o nowe modele bankowości, innowacje, technologie w dziedzinie Big Data i sztucznej inteligencji. Tu w czasie Forum międzynarodowi klienci i inwestorzy Banku Pekao ustalają agendę na następny rok i my musimy być częścią tych strategicznych planów – powiedział prezes banku Michał Krupiński, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z tradycją Forum, prezydenci RP osobiście wspierają polskie firmy uczestniczące w Forum, honorowym gościem spotkania organizowanego przez Pekao będzie Prezydent RP Andrzej Duda, podano w materiale.

 

„Prezydent chce wesprzeć polski bank, Bank Pekao w jego działaniach gospodarczych, dlatego weźmie udział w spotkaniu zorganizowanym przez bank dla międzynarodowych inwestorów obecnych i potencjalnych. To spotkanie ma promować Polskę jako miejsce dla inwestycji, dla partnerstwa gospodarczego” – zapowiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, także cytowany w komunikacie.

Debata o sukcesji w przedsiębiorstwach rodzinnych

Pekao jest organizatorem debaty o szansach i wyzwaniach wokół sukcesji w przedsiębiorstwach rodzinnych. Wprowadzenie do panelu wygłoszą prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński oraz Michał Krupiński. Dyskusję z przedstawicielami biznesu z całego świata moderować będzie Roksana Ciurysek-Gedir – wiceprezes Banku Pekao, podano także.

– Budowanie relacji na arenie międzynarodowej, to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoi przed tak dużą instytucją finansową, jaką jest Pekao. Jako największy bank korporacyjny w kraju, chcemy wspierać naszych klientów w ekspansji zagranicznej. Uważamy, że to naturalny kierunek rozwoju dla polskich firm. Przewagą konkurencyjną rodzimych firm są doskonale wykształcone kadry oraz otwartość na nowe technologie – dodał Krupiński.

Panel poświęcony technologii blockchain

Prezes Pekao weźmie też udział w panelu poświęconym technologii blockchain, którego gospodarzem jest telewizja CNBC, oraz w dyskusji zatytułowanej „Odmłodzenie europejskiej demokracji”. Ponadto przedstawiciele zarządu banku: Michał Krupiński, Roksana Ciurysek-Gedir oraz Andrzej Kopyrski, odbędą w trakcie Forum kilkadziesiąt spotkań z klientami i partnerami technologicznymi Pekao, podsumowano w materiale.

Ponad 2 500 uczestników Forum

48. Światowe Forum Ekonomiczne rozpoczyna się we wtorek, 23 stycznia br., i potrwa do piątku. Weźmie w nim udział ponad 2 500 osób, w tym prezesi największych światowych korporacji, prezydenci i premierzy wielu państw. W Davos pojawi się łącznie 37 urzędujących premierów i prezydentów. Polskę reprezentować będą Prezydent RP Andrzej Duda i Premier RP Mateusz Morawiecki. Tegoroczne hasło Forum brzmi „Tworzenie wspólnej przyszłości w podzielonym świecie”.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: