Rozpoczyna się Akademia Inwestowania ING

Z rynku

ING Bank Śląski od lat wspiera Polaków w pomnażaniu oszczędności. Edukowanie i budowanie świadomości w tym zakresie jest kluczowe, stąd pomysł by rozpocząć kolejną akcję edukacyjną pt. Akademia Inwestowania ING. Jej celem jest przekazanie Polakom podstawowej wiedzy o inwestowaniu i pokazanie innego niż tradycyjne oszczędzanie sposobu na pomnażanie swojego kapitału.

– Pomimo rosnącej świadomości w zakresie potrzeby długoterminowego lokowania środków, Polacy nadal rzadko korzystają z takich produktów inwestycyjnych jak lokaty strukturyzowane, fundusze czy konta maklerskie. Akademia Inwestowania ING została przygotowana aby pokazać klientom, że każdy może inwestować, skutecznie, ograniczając ryzyko strat zainwestowanych środków – powiedział Daniel Szewieczek, dyrektor banku odpowiedzialny za oszczędności i inwestycje w ING Banku Śląskim.

– Jak wynika z badania Finansowy Barometr ING, dogoniliśmy Europę pod względem liczby oszczędzających. Niestety dopiero zaczynamy zmieniać swoją świadomość co do inwestowania. Powstrzymuje nas przed nim najczęściej przeświadczenie, że do inwestycji potrzebny jest duży kapitał. Tymczasem inwestować można nawet niewielkie środki. Obawy warto konfrontować z wiedzą, dlatego postanowiliśmy przybliżyć podstawowe aspekty inwestowania w cyklu Akademia Inwestowania ING. To kolejny krok do osiągnięcia naszego celu, którym jest budowanie zaradności finansowej Polaków – mówi Barbara Pasterczyk, dyrektor banku odpowiedzialna za marketing.

Do współpracy przy akcji edukacyjnej bank zaprosił Tomka Jaroszka – dziennikarza finansowego, przedsiębiorcę i inwestora giełdowego, znanego w dużej mierze ze swojego bloga o inwestycjach – Doradca.tv. Na Społeczności ING cyklicznie będą pojawiać się przygotowane przez Tomka materiały w formie artykułów i video. Internauci znajdą tu m.in. podpowiedzi jak sprawdzić, czy jest się gotowym rozpocząć inwestycje na giełdzie, jak skutecznie inwestować i jak ograniczyć ryzyko inwestycyjne. Tomek Jaroszek zdradzi też, na podstawie własnych doświadczeń, jak stawiać pierwsze kroki na giełdzie i analizować sytuację giełdową. Dodatkowo od września będzie odpowiadał na pytania i dzielił się swoim doświadczeniem w wątku „Porozmawiajmy o giełdzie” na forum Społeczności ING.

Udostępnij artykuł: