Rozszerzenie programu Rodzina 500+ od 1 lipca. Projekt ustawy skierowany do konsultacji społecznych

Finanse osobiste

dłonie matki i dziecka trzymające pieniądze
Fot. stock.adobe.com/Syda Productions

Projekt ustawy rozszerzającej program Rodzina 500+, uwzględniający przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego został skierowany do konsultacji społecznych, które potrwają 21 dni, poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Roczny koszt programu #Rodzina500Plus, uwzględniający przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego wyniesie ok. 40 mld zł @MRPiPS_GOV_PL

„MRPiPS_GOV_PL przygotowało projekt ustawy #Rodzina500+, która m.in. uchyla kryterium dochodowe uprawniające do świadczenia wychowawczego. Dziś projekt ustawy przekazywany jest do konsultacji społecznych” – czytamy na profilu Kancelarii Premiera w serwisie Twitter.

„E_Rafalska: kierujemy projekt #rodzina500plus do konsultacji, czekamy 21 dni na uwagi” – napisano na profilu resortu rodziny na Twitterze.

Kancelaria Premiera podkreśliła, że obecnie ze świadczenia 500+ korzysta ok. 3,6 mln dzieci. Dzięki zmianom w programie świadczenie to otrzyma ok. 6,8 mln, czyli prawie dwa razy więcej osób niż do tej pory.

Roczny koszt programu wyniesie ok. 40 mld zł

Pod koniec lutego Rafalska mówiła, że roczny koszt programu Rodzina 500+, uwzględniający przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego wyniesie ok. 40 mld zł.

Program „Rodzina 500+” ruszył 1 kwietnia 2016 r. w całej Polsce. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: