Rozwiązania Verifone w samoobsługowych biletomatach w transporcie miejskim

Finanse i gospodarka

Mera Systemy we współpracy z Wincor Nixdorf oraz Verifone dostarcza wygodne, samoobsługowe rozwiązanie dla branży transportowej. Samoobsługowe biletomaty zostały już zainstalowane na pokładach kilkuset autobusów i tramwajów w największych polskich miastach. Pasażerowie mogą zapłacić za bilety kartą zbliżeniową.

Bezgotówkowe biletomaty zamontowane na pokładzie pojazdów to pomocne i nowoczesne narzędzie zakupu biletów autobusowych czy tramwajowych, doładowania karty miejskiej i doładowania telefonów komórkowych. Całodobowy dostęp do urządzeń, bezpieczeństwo procesu płatności kartą oraz oszczędność czasu to główne zalety tego rozwiązania, dzięki którym biletomaty bezgotówkowe zyskują coraz większą popularność wśród pasażerów – powiedział Grzegorz Lange, Prezes Zarządu Mera Systemy.

Pasażerowie komunikacji miejskiej w największych polskich miastach, m.in. w Krakowie i Łodzi, mogą zapłacić za bilet autobusowy czy tramwajowy za pomocą kart płatniczych, w tym kart zbliżeniowych, oraz urządzeń mobilnych wyposażonych w moduł NFC i mobilnych portfeli. Biletomaty stworzone przez spółkę Mera Systemy – specjalistę w projektowaniu i produkcji automatycznych systemów poboru opłat za usługi i produkty, korzystają z terminali płatniczych Verifone oraz oprogramowania Wincor Nixdorf, pozwalającego na szybkie i sprawne procesowanie transakcji, dzięki czemu zakup biletu trwa tylko kilka sekund.

Oprogramowanie płatnicze Wincor Nixdorf współpracujące z platformą Verifone UX to niezawodny i sprawdzony modułowy system procesowania transakcji kartowych. Efektywna kooperacja partnerów zaangażowanych w realizację projektu przyczyniła się do popularyzacji płatności kartami w sektorze komunikacji miejskiej, a w konsekwencji do podniesienia komfortu podróży dla pasażerów – powiedział Grzegorz Słomiński, Cashless Payment Solutions Director w Wincor Nixdorf Sp. z o.o.

Płatności zbliżeniowe stały się codziennością dla tysięcy Polaków. Nasze rozwiązania umożliwiają płacenie w ten sposób nie tylko w sklepach i punktach usługowych, ale i w samoobsługowych automatach. Mamy nadzieję w dalszym ciągu pracować z partnerami na rzecz rozwijania sieci akceptacji płatności zbliżeniowych w automatach samoobsługowych – powiedział Tomasz Wejcman, Country Manager Verifone.

Seria UX Verifone składa się z wszechstronnych urządzeń umożliwiających wdrożenie płatności elektronicznych w środowiskach samoobsługowych, takich jak parkometry, samoobsługowe pompy paliwowe czy biletomaty. Urządzenia wchodzące w skład Serii UX to m.in. moduły wyposażone w ekran LCD umożliwiający wyświetlanie komunikatów dla konsumenta. Moduły mogą pracować w dowolnej konfiguracji, co umożliwia dostosowanie rozwiązania płatniczego do potrzeb określonego punktu samoobsługowego – zlokalizowanego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Źródło: Verifone

Udostępnij artykuł: