Rusza Głos Przedsiębiorcy. Biznes zaproponuje nowe regulacje prawne

Firma

Przedsiębiorcy mogą teraz w prosty sposób przekazać administracji publicznej swoje propozycje nowych regulacji prawnych – w myśl zasady „to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba”.

Młotek sędziowki leżący na kodeksie

Przedsiębiorcy mogą teraz w prosty sposób przekazać administracji publicznej swoje propozycje nowych regulacji prawnych – w myśl zasady „to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba”.

Każdy #przedsiębiorca może zgłosić urzędnikom swoje propozycje zmian w przepisach, które mogą sprawić, że łatwiej będzie mu się funkcjonowało #firmy #prawo #GłosPrzedsiębiorcy @MPiT_GOV_PL

Głos Przedsiębiorcy – tak nazywa się zaktualizowana zakładka na portalu biznes.gov.pl, której zadaniem jest ułatwienie polskim przedsiębiorcom komunikacji z urzędnikami.Portal biznes.gov.pl powstał z myślą o przedsiębiorcach. Znajdą tu informacje pomocne w prowadzeniu firmy. Dlatego też warto korzystać z niego na co dzień, do czego zachęca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii prowadzące tę stronę.

Dlaczego powstał Głos Przedsiębiorcy?

Głos Przedsiębiorcy jest symbolem zmiany w relacjach między biznesem a administracją. Dzięki temu narzędziu każdy polski przedsiębiorca może zgłosić urzędnikom swoje propozycje zmian w przepisach, które mogą sprawić, że łatwiej będzie mu się funkcjonowało.Odświeżenie zakładki jest kolejnym przykładem proprzedsiębiorczego nastawienia MPiT, które stawia na dialog z polskimi przedsiębiorcami, traktując ich jako partnera w inicjatywie ustawodawczej.

Czym jest Głos Przedsiębiorcy?

Głos Przedsiębiorcy to narzędzie, dzięki któremu zalogowany użytkownik biznes.gov.pl może zgłosić swoje propozycje nowych regulacji prawnych ułatwiających życie polskim przedsiębiorcom. Swoje pomysły można składać w obszarach takich jak:- rozwój działalności gospodarczej- prawa i obowiązki przedsiębiorcy- finansowanie- wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek- handel zagraniczny- informacje dla przedsiębiorców- inwestowanie w PolsceAby dokonać zgłoszenia, wystarczy skorzystać z prostego formularza online. Przedsiębiorca może w nim opisać swój pomysł, który następnie jest weryfikowany. Później następuje jego publikacja na stronie, na której internauci mogą go skomentować i ocenić.Najwyżej oceniane projekty trafiają zaś do odpowiedniego urzędu, którego zadaniem jest sprawdzenie, czy i kiedy mogą wejść w życie.Zakładkę Głos Przedsiębiorcy można znaleźć tutaj >>>
Źródło informacji: MPiT/Centrum Prasowe PAP
Udostępnij artykuł: