Rusza kolejna edycja Programu Stypendialnego – wesprzyj młodzież

Bankowość

Już wkrótce ruszy kolejna edycja Programu Stypendialnego organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji i Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie. Dzięki niemu uczniowie z powiatu lubaczowskiego mogą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Członkowie stowarzyszenia zachęcają kolejnych fundatorów do wsparcia programu.

Programowi Stypendialnemu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, a głównym sponsorem Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, patronuje starosta lubaczowski Józef Michalik. Celem Programu Stypendialnego jest wspieranie rozwoju uzdolnień uczniów szkół ponadgimnzjalnych i gimnazjalnych powiatu lubaczowskiego, promowanie wartości edukacji oraz inicjowanie współpracy środowiska lokalnego w tym zakresie. Przed nami trzecia już edycja programu, którego fundatorem może zostać każdy. Organizatorzy serdecznie zachęcają do wsparcia tej szczytnej inicjatywy.

– W poprzednich edycjach wręczyliśmy, uczniom szkół średnich i gimnazjalnych powiatu lubaczowskiego, dziewięć czeków stypendialnych na łączną kwotę 13,5 tysiąca złotych. W tegorocznej edycji planowane jest wręczenie siedmiu stypendiów w tej samej wysokości, które trafią do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów naszego powiatu. Fundusz stypendialny każdej edycji powstaje dzięki hojności darczyńców, których wyróżniamy podczas uroczystej gali. Gorąco zachęcamy kolejne osoby do wsparcia programu – inwestycja w edukację z pewnością zaprocentuje – mówi Marek Chmiel, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji.

Źródło: www.pbslubaczow.pl

Udostępnij artykuł: