Ruszają IKZE

Finanse i gospodarka

Od początku roku pojawiła się możliwość oferowania nowego produktu oszczędnościowego: Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Od początku roku pojawiła się możliwość oferowania nowego produktu oszczędnościowego: Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Może ono być oferowane między innymi przez zakłady ubezpieczeń na życie.

Jest to dobrowolny program gromadzenia środków na przyszłą emeryturę.

W styczniu 2012 r. IKZE wprowadziła Pramerica Życie.

- Rekomendujemy zawarcie IKZE łącznie z ubezpieczeniem na życie, ponieważ dobry plan zabezpieczenia emerytalnego powinien być budowany w oparciu o różne, dopełniające się nawzajem rozwiązania. - mówi Beata Andruszkiewicz, prezes Pramerica Życie.

IKZE oferować będzie też Aviva Życie. Przygotowała ofertę promocyjną IKZE dla swoich klientów korzystających już z ubezpieczeń na życie, a także nowych klientów, którzy aktywują bezpłatną usługę iBOK. iBOK pozwala na monitorowanie swojego rachunku przez internet i dokonywanie on-line zmian funduszy. Promocja polega na obniżeniu opłaty od składki nawet do 4 proc.

Aviva proponuje IKZE w formie ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Klient może wybrać IKZE z regularnymi lub nieregularnymi wpłatami. Do dyspozycji jest 11 funduszy o różnej strategii inwestycyjnej. Aviva oferuje IKZE w wariancie standardowym i premiowym.

Wariant premiowy przewiduje m. in. wypłatę dodatkowych środków, które mogą zostać przeznaczone na opłacenie podatku dochodowego przez osobę uposażoną.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: