Ruszyły zapisy na Kongres Obsługi Gotówki 2019

Wydarzenia

Kongres Obsługi Gotówki 2019
Kongres Obsługi Gotówki 2019

Gotówka, od czasu zastosowania jej przez Fenicjan w VII w p.n.e., do dzisiaj pozostaje najpopularniejszą metodą zapłaty i jest dominującym sposobem płatności Polaków z blisko 82-procentowym udziałem w ogólnej liczbie płatności dokonywanych przez osoby fizyczne.

#KongresOG jest otwartą platformą dyskusji pomiędzy głównymi uczestnikami rynku a dostawcami technologii. Okazją do prezentacji oczekiwań poszczególnych uczestników rynku #gotówka

Co prawda w Polsce płatności bezgotówkowe zyskują na popularności, to jednak liczba gotówki w obiegu też ciągle rośnie. Według danych Narodowego Banku Polskiego, w obiegu znajdują się fizyczne pieniądze o wartości przekraczającej 221 mld złotych, z czego same banknoty warte są 216 181 600 000 PLN (ponad 97,8% wartości), zaś na pozostałą kwotę składają się monety we wszystkich nominałach.

Polacy w wielu obszarach też nadal w większości wybierają gotówkę. Tak jest przy transakcjach o małej wartości, do 10 zł. 57 proc. badanych w taki sposób płaci również za naprawy domowe, a 38 proc. za gotówkę kupuje bilety transportu publicznego (badanie eService „Postawy Polaków wobec form płatności”).

Konferencja zorganizowana przez Związek Banków Polskich we współpracy z Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Patronami medialnymi tegorocznego wydarzenia zostały redakcja: „Miesięcznika Finansowego BANK” oraz portal aleBank.pl.

Tegoroczna edycja KOG odbędzie się 4 września w hotelu Novotel Warszawa Airport.

Kongres jest otwartą platformą dyskusji pomiędzy głównymi uczestnikami rynku a dostawcami technologii. Okazją do prezentacji oczekiwań poszczególnych uczestników rynku.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla przedstawicieli banków, SKOK-ów i środowiska naukowego.

Pozostałe osoby zainteresowane udziałem w konferencji, prosimy o kontakt z działem handlowym pod adresem e-mail: reklama@wydawnictwocpb.pl.

Więcej informacji, formularz rejestracyjny na stronie www.aleBank.pl/KOG

Zapraszamy również na profil „Miesięcznika Finansowego BANK” w mediach społecznościowych: FacebookTwitter i Linkedin  oraz na portalu aleBank.pl na FacebookuTwitterze i Linkedin, gdzie ukazywać się będą najświeższe informacje dotyczące konferencji KOG 2019 (#KongresOG).

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć oraz zapoznania się z historią i relacjami z poprzednich edycji Kongresu Obsługi Gotówki.

Szczegółowa relacja z wydarzenia w październikowym numerze „Miesięcznika Finansowego BANK”.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: